Zábavné centrum YMCA

Předpověď počasí ale k výletům do přírody moc nenabádá. Děti si budou moci zkrátit dlouhou chvíli například při několika akcích, které pořádá lezecké a zábavné centrum YMCA.

Již ve středu na státní svátek si děti mohou vyzkoušet zalézt na umělé stěně. Lezecký úvazek spolu s lezeckou obuví bude k zapůjčení na místě.

„Chceme, aby si to děti mohly vyzkoušet. Děti si většinou myslí, že lezení je sport pro dospělé,“ říká o netradičním dětském sportovním vyžití zaměstnanec centra Zdeněk Jech.

Ve čtvrtek a pátek pak bude pro děti připraveno promítání animovaných a dobrodružných filmů v místní internetové kavárně.

Centrum YMCA se nachází v Krásném Březně naproti areálu pivovaru Zlatopramen.

Dům dětí a mládeže

Také Dům dětí a mládeže (DDM) nacházející se v ulici Winstona Churchilla v centru města nezahálí.

Připravil pro nejmenší o volnu různé akce. „Na čtvrtek dopoledne chystáme pro děti tvorbu různých šperků z přírodních látek. V pátek budeme s dětmi vyrábět látkovou slunečnici a podzimní vázičku z PET lahví.

V odpoledních hodinách je po oba dva dny nabízíme posezení u deskových her,“ oznámila Deníku Petra Mecelová, vedoucí oddělení předškolní výchovy DDM.

Zároveň dodala, že volná místa jsou už pouze na čtvrtek. Pro přihlášení ratolestí na další prázdninové akce jako jsou cyklovýlet do Labských pískovců či pobyt ve hruboskalském skalním městě je už pozdě.

Nabídka byla zveřejněna od počátku října a akce jsou plně obsazené.

Dům kultury

Na sobotní odpoledne je v ústeckém Domě kultury taktéž přichystána výpravná činoherní pohádka Popelka. Známé dílo na motivy klasické předlohy bude uvedeno od 15.00 hodin v divadelním sálu.

Kino Hraničář

28. října, 20.00 hodin, NÁHRADNÍCI
Mít svého dokonalého náhradníka. Co by se mohlo stát?

Lidé žijí své životy v ústraní, v bezpečí svých domovů, prostřednictvím robotických náhradníků - sexy a naprosto dokonalých mechanických zpodobnění jich samotných. Jde o ideální svět, v němž neexistují zločin, bolest, strach a následky. Když je poklidný život této utopické společnosti rozbouřen první vraždou za mnoho let, objevuje agent Greer obrovské spiknutí, související s fenoménem náhradníků, a musí se vzdát svého vlastního náhradníka a riskovat život, aby přišel celé záhadě na kloub.

Herci: James Francis Ginty, Michael O'Toole, Bruce Willis, Ving Rhames, Rosamund Pikeová,…
28. října, 17.30 hodin, ZATAŽENO, OBČAS TRAKAŘE
Film, inspirovaný oblíbenou dětskou knížkou, přivádí diváky do města, kde z nebe místo deště padá jídlo! Snaživý vynálezce Flint Lockwood je podivínský génius, zodpovědný za jedna z nejbizarnějších zařízení, která kdy vznikla. Ale i přesto, že všechny jeho vynálezy, od bot ve spreji až po překladač opičích myšlenek, byly naprostými katastrofami a přivodily malému městu, v němž žije, jen spoustu problémů, je Flint odhodlaný vytvořit něco, co lidi potěší.

Když jeho nejnovější vynález, stroj na proměnu vody v jídlo, nešťastnou náhodou zničí náměstí a vystřelí do nebe, domnívá se, že je s jeho vynálezeckou kariérou konec. Dokud se nestane něco neuvěřitelného - z nebe začnou padat cheeseburgery. Jeho stroj funguje!


Herci: Anna Farisová, Neil Patrick Harris, Lauren Grahamová, Bruce Campbell, Bill Hader,…
29. října - 11. listopadu, 17.30 a 20.00 hodin,MICHAEL JACKSON'S THIS IS IT
Snímek THIS IS IT Michaela Jacksona nabídne Jacksonovým fanouškům a milovníkům jeho hudby po celém světě jedinečný pohled do zákulisí zpěváka, jak zdokonaloval, tvořil a zkoušel na své vyprodané koncerty, které se měly konat letos v létě v londýnské O2 Aréně. Film zachycuje měsíce od dubna do června 2009 a je produkován za plné podpory Estate of Michael Jackson.

Čerpá z více než jednoho sta hodin materiálů natočených v zákulisí, ukazuje Jacksona, jak zkoušel řadu svých písní na svá vystoupení. Publiku se dostane jedinečného a soukromého pohledu na Jacksona, jak ho nikdy předtím nevidělo.


Omezené množství vstupenek bude možné rezervovat s dvoutýdenním předstihem před zahájením prodeje, který začal 27. září.
Herci: Michael Jackson, Orianthi.
31. října - 1. listopadu, 13.30 a 15.30 hodin, VZHŮRU DO OBLAK
Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell.

Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod. Současně se jedná o výroční desátý film studia Pixar.

Herci: Christopher Plummer, John Ratzenberger, Edward Asner, Delroy Lindo, Jordan Nagai, …

Národní dům

Sobota 31. října, 20.00 hodin, VYPSANÁ FIXA

Michal "Márdy" Mareda, zpěv, kytara:
"Fixa vznikla v Pardubicích v roce 1994. Bylo léto a já jsem navštívil rc Žlutý Pes. Při zběsilém tanci do mě začal narážet zvláštní týpek. Byl to Pítrs. Tak začalo naše přátelství. Chtěli jsme si v létě pořádně užívat a neměli jsme peníze. Pítrs dostal nápad, že bysme mohli vykopat příkop na jejich zahradě. Vlastně to vymyslel jeho otec.

Byl ochotnej nám za to zaplatit.Tak jsme na to vlítli a začali jsme kopat. Byla to dřina, kterou nám ulehčoval neustále puštěný kazeták a večerní pařby v klubu za vydělaný peníze. Zjistili jsme, že se nám líbí stejná hudba-hlavně Pixies. Pítrs uměl hrát trochu na bubny a já jsem uměl trochu zpívat a ještě mín než trochu jsem uměl hrát na kytaru. Rozhodli jsme s, že založíme kapelu.

Bylo to podle nás lepší než kopat příkop. Při kopání nás navštěvoval Pítrsův spolužák Mejla-neperspektivní hokejista HC Pardubice. Mejla usoudil, že jít s náma do kapely je lepší než hrát hokej. Prodal výstroj a koupil si kytaru. Poslední do party přišel baskytarista Dejmal-kamarád Mejly a Pítrse. Tak to začalo. Okolí označovalo náš potenciál a perspektivu číslovkou nula. Naše odhodlání byla číslovka nekonečno. V roce 2001 to Dejmal zabalil a místo něj přišel Mejn. Snažíne se hrát pořádně, aby to bavilo nás i lidi."

TERMÍNY KONCERTŮ:
27. 10. - 28. 10. (20:00) Olomouc
31. 10. (20:00) Ústí nad Labem
12. 11. (20:00) České Budějovice
20. 11. (20:00) Kralupy nad Vltavou
27. 11. (19:00) Litoměřice
28. 11. (20:00) Strakonice

Severočeské divadlo opery a baletu

29. října, 19.00 hodin, SKLENKA SHERRY

(hostuje Divadlo Na Jezerce - Divadelní společnost Jana Hrušínského)

Činohra:Směšný blues o hledání štěstí a lásky

Herci: Zuzana Kronerová, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Veronika Jeníková, Tereza Němcová, Roman Štabrňák.
1. listopadu, 17.00 hodin, REQUIEM

Koncert: Sugestivní Requiem je poslední Mozartovou skladbou. Je mu připisováno i přesto, že před svou smrtí Mozart zvládl dokončit necelou čtvrtinu. Na základě skic a ústních úvah dopsal zbývající části jeho žák Franz Xaver Süssmayer.

Spnila se tak skladatelova předtucha, že psal Requiem pro sebe. V dopisech jeho otci se Mozart ke smrti vyjádřil již v roce 1787 slovy, že ji považuje za klíč ke skutečnému štěstí. Skladatel byl pochován do společného hrobu a tóny mše na jeho posledním rozloučení nezazněly.


Hudební nastudování připraví dirigent Milan Kaňák.
4. listopadu, 19.00 hodin, PRODANÁ NEVĚSTA

Opera:
Komická opera se známým příběhem Jeníka, Míchova syna z prvního manželství a Mařenky, s veselou zápletkou kolem jejich sňatku.

Herci:
Kateřina Chladová, Jarmila Mrkusová, Eva Boháčková, František Sysel, Karel Kalaš, Aleš Hendrych, Alexandr Proklov, Michal Klamo, Aleš Briscein, Jaroslav Kovacs, Pavel Machát, Věra Páchová, Stanislava Moravová, Nikolaj Někrassov, Radek Krejčí, Jitka Burgetová, Klára Novotná, Miroslava Kalašová, Jaromír Březina, Petr Matuszek, Radek Konař, Martin Matoušek