Od šestnácti hodin byl na terase Větruše pro malé i velké návštěvníky připraven program k připomenutí si předvečera svátku Všech svatých, z angličtiny známý pod názvem Halloween. V okolí ústeckého zámku tak byli v podvečer vidět hlavně čarodějové, čerti a čertice, duchové a různá další strašidla.

Moderátor akce Jan Vrba odstartoval celou zábavnou show úderem šestnácté hodiny. Na začátek se hned všichni přítomní přenesli za pomoci dívek z aerobik klubu Kissis domu dětí a mládeže na hrad Karlštejn, vybudovaný císařem Karlem IV. Dívky si pro přítomné připravily vystoupení v aerobiku pod názvem Noc na Karlštejně.

Celý magický podvečer pokračoval soutěží o nejhezčí vydlabanou dýni. Na to, jak se dýně vydlabává, se přišla na Větruši podívat také čtyřletá Karolínka s rodiči. „Soutěžit nebudeme, přišli jsme na ohňostroj, je mi strašná zima,“ řekla Karolínka.

Sedm družstev sestavených jak z dětí, tak z dospělých, se pak dalo do práce a začala soutěž. Nože se chopili hlavně tatínkové, aby ořízli vrchní část dýně a děti se mohly dát do vydlabávání.

Členové jednotlivých týmů často mezi sebou vedli debatu, zdali se věc dostatečně daří. Když bylo konečně dovydlabáno, přišli na řadu ti nejzručnější, aby dýni dali tvář. Byli to zase zpátky tatínkové, aby podle představ dětí a maminek udělali dýni oči, nos a pusu. Na konec celého zápolení došlo k zapálení svíčky v dýni. Nejhezčí dýni vydlabala a dala tvář rodina Jeníčkova a Dimmerova.

Magický podvečer pokračoval soutěží o nejhezčí strašidlo. Na terase zámečku se tak utkali čarodějové, duchové a různé nadpozemské bytosti. Prvenství si odnesli bratři duchové.

Aby nebylo všemu strašení a magii dost, na závěr této podvečerní show zhasla celá terasa zámečku a na obloze začaly bouchat a praskat bengálské ohně v podobě závěrečného ohňostroje.

Po celou show se všichni přítomní zahřívali teplým hruškovým džusem. Podával se dýňový koláč, který upekla kuchyně restaurace na Větruši.