Jiřího Petrů znají diváci například z úspěšných prezentačních videí města i kraje.

Dokumentací města se zabývá dlouhodobě, nyní se rozhodl posunout hranici dále a zdokumentovat město i z „lidské stránky“.

„Chtěli jsme udělat medailonky ústeckých primátorů, zmapovat změny ve městě za jejich období a připomenout témata, která se v té době ve městě řešila,“ vysvětlil Petrů. Na pomoc si k projektu přizval Roberta Tamchynu, známého třeba z Hovorů z Lán.

V rámci projektu vzniklo 25 hodin hrubého materiálu, ze kterého nyní vzniká hodinový film. Na každého z primátorů tak vychází přibližně sedm minut.

Hlavou města je primátor od roku 1986, kdy se k Ústí připojily Chabařovice a Chlumec.

Město se v té době stalo městem statutárním a předsedou okresního národního výboru se stal Pavel Bronec. Ten byl následně také zvolen primátorem města.

Do dnešní doby Bronce v úřadu vystřídalo osm primátorů.

Autorům snímku se nepodařilo před kameru posadit jen Lukáše Mašína.

Medailonek ve filmu nebude mít ani současný primátor Jan Kubata.

O svou roli ve filmu ale primátor nepřijde. Mezi jednotlivými medailonky diváci díky němu uvidí, jak vypadá primátorův běžný den.

„Ve filmu se objeví medailonky sedmi ústeckých primátorů. Od této doby bychom však rádi medailonky točili se všemi budoucími primátory. Ty poté budeme, spolu s nyní nevyužitým materiálem, archivovat v muzeu pro pozdější využití,“ přiblížil Petrů další plány.

Pohled shora by měl reprezentovat město a nabídnout divákům příběhy primátorů jako lidí, nikoli politiků.

Film, který finančně zaštítilo město, by měl být po Novém roce k dostání v informačním středisku města.

JÍZDNÍ ŘÁD SERIÁLU PŘIMÁTOŘI ÚSTÍ NAD LABEM

Jízdní řád seriálu Primátoři