Na Ústecký deník se s tímto nepříjemným problémem obrátil Antonín Sláma, jenž v Církvicích žije od konce 40. let minulého století.

„Už je to asi pět, šest let, co se tu neopatrnou manipulací podařilo někomu přerušit elektrické vedení ,“ líčil Sláma.

Veřejné osvětlení bývalo na budově prodejny potravin. Později ho sundali s tím, že se bude osvětlení na budově opravovat, ale to se dodnes nestalo.
Problém se pak táhl, lidově řečeno, doslova „jako smrad“.

Každý jen sliboval, ale světlo nikde. „Akorát tu na veřejné komunikaci, na kraji vsi, postavili dvoumetrovou zeď, kvůli ní je jen omezený vjezd do vesnice,“ pokračoval Sláma.

V roce 2006 lidem v Církvicích minulé vedení střekovského obvodu slíbilo nápravu. Opět se nic se nestalo. Na střekovskou radnici se místní obrátili znovu. „Hovořil jsem s místostarostou Václavem Křečkem, ten mi poslal dopis, kde psal, že je to zařazeno do investic na rok 2008. A zase nic.“

Po dopise, v lednu letošního roku, Slámovi ještě jednou z obvodního úřadu napsali, a sice sám starosta Vlastimil Žáček.

„S tím, že světla opraví do konce září tohoto roku. Zase se, bohužel, okolo toho vůbec nic neděje,“ rozčiloval se Sláma.

„Zatímco na zdejší kostel svítí čtyři lampy, napojené na veřejné osvětlení a v podstatě z toho nemáme žádný užitek, protože v místě, kde je to potřeba, máme tmu jako v pytli,“ dodal Sláma s tím, že v neosvětlené části vsi mezitím lidé postavili nový rodinný dům, kolem nějž v noci kvůli liknavosti úřadů také panuje temnota.

Střekovská radnice uvedla, že nejprve bylo potřeba všude v obvodu vyměnit tělesa osvětlení za úsporná.

Vysvětlil to starosta Vlastimil Žáček.

„V Církvicích jde o zřízení nového osvětlení. Samozřejmě ho máme v plánu, stejně jako na dalších místech obvodu. Projekty jsou hotové, ale hledáme na to prostředky,“ dodal s tím, že vše bylo předáno magistrátu, který také veřejné osvětlení platí.