Chybí přechod

Lidem se počet aut nelíbí, přejít silnici může být opravdu oříšek. Na úseku silnice mezi rondelem na Bukově a obchodním domem ve Všebořicích stojí dva nadchody, které by mohly lidem přechod silnice usnadnit. Jen malá část občanů však nadchody skutečně používá.

Během půl hodiny, kterou jsme strávili u nadchodu ve Všebořické ulici, použili nadchod pouze čtyři lidé. Pod ním přeběhl silnici dvojnásobný počet občanů.

„Je to moc dlouhé, nemám čas,“ stěžují si lidé. Romaně Čurdové se například nelíbí, že nadchod není nijak udržovaný.

„V zimě to klouže, děti si z toho ještě dělají klouzačku. Jinak to moc lidí nevyužívá. Kdyby tu bydlel někdo ze zastupitelů, vypadalo by to nejspíš jinak. Mohl by tu být třeba kruhový objezd nebo semafor,“ přemýšlela Čurdová.

Upozornila také na to, že nadchodu již delší dobu chybí obložení, které z něj padalo, aniž by se někdo postaral o jeho zabezpečení.

Jiní naopak nadchod vítají a těch pár kroků navíc, za cenu bezpečného přechodu, jim problém nedělá.

„Radši udělám pár kroků navíc, než abych se nechal přejet, ne?“ řekl Václav Vydra, který, coby profesionální řidič, jezdí po Ústí každý den. „Nechápu ty důchodce o holi, kteří přejdou sotva do čtvrtky silnice a veškerá doprava kvůli nim stojí,“ dodal Vydra.

Chystá se náprava

Dle Dalibora Dařílka z odboru dopravy ústeckého magistrátu se už situace ve Všebořicích řeší. „Nadchod u zastávky Lipová bude zdemolován a na místě bude vybudována světelná křižovatka,“ uvedl Dařílek s tím, že projekčně je již vše hotové. Nyní se hledá jen zhotovitel.

Vyřešit by se poté měla i situace u druhého nadchodu.

„Ředitelství silnic a dálnic zpracovává projekt na úpravu celé komunikace, město by pak chtělo dořešit přechody a dovybavit je bezpečnostními prvky,“ dodal Dařílek.