Dokumentace ke stavbě právě prochází schvalovacím „kolečkem“.

Nábytek, sport, potraviny

Investorem nového obchodního centra je společnost Czech Property Investment, tedy CPI. Michaela Winklerová, mluvčí společnosti, k tomu uvedla, že pokud bude všechno pokračovat podle plánu, tak by stavba mohla začít ve druhé polovině příštího roku.

„Hlavním lídrem by tu měl být supermarket řetězce Tesco,“ sdělila Winklerová a dodala, že s touto společností je již podepsána i smlouva.

Další řetězec, který chce expandovat do Ústí, respektive se do něj po několika letech vrátit, je společnost Asko nábytek.

„Pak samozřejmě také prodejny s elektronikou, drogerií, sportovními potřebami, oblečením a podobným sortimentem,“ dodala Winklerová. Součástí projektu je i parkoviště pro 762 automobilů.

Kruhový objezd kromě obchodů

Obchodní centrum by mělo vyrůst na místě areálu někdejšího zahradnického podniku.

Ten je už 18 let nevyužívaný a lokalita postupem času zcela zpustla. Starostka Neštěmic Liana Wagnerová pak řekla, že obchodní centrum by rozhodně tuto lokalitu pozvedlo.

„Ten kout je tam teď dost hrozný. Každá proluka svádí k černým skládkám,“ řekla. Navíc by tu podle ní v souvislosti s touto stavbou měl přibýt i nový kruhový objezd, což by zlepšilo zdejší dopravní situaci.

Také město Ústí se stavbou souhlasí. Přeje si ale, aby výjimky z ochrany chráněných druhů flory a fauny byly zapracovány do projektové dokumentace pro stavební povolení. Rozhodla o tom městská rada.