„Máme výhrady k tomu, jak by celá stavba měla vypadat. A hlavně požadujeme, aby investor zapracoval do celkové koncepce návrh dopravního řešení v dané oblasti,“ uvedl primátor Ústí Jan Kubata.

Dodal, že město na jedné straně nechce blokovat podnikatelské záměry, na straně druhé ale zase tyto aktivity nesmí zhoršit životní podmínky ve městě.
„Už dnes je tady velmi přetížená komunikace. A po výstavbě obchodního centra by se tady intenzita dopravy ještě dále zvýšila. Přece jenom potraviny lidi jezdí nakupovat častěji než auta,“ vysvětlil primátor.

Záměr, který firma předložila magistrátu, předpokládá kompletní asanaci stávajících objektů v areálu Autonu.

80 pracovních míst

„Nový objekt se má rozkládat na ploše 5 200 metrů čtverečních. Obchodní centrum chce nabídnout ze 60 procent potraviny, dále drogerii, drobné zboží či lékárnu. Jeho součástí má být i parkoviště pro zákazníky s 225 místy. Firma tu slibuje vytvořit téměř 80 pracovních míst,“ popsal záměr Autonu náměstek primátora Libor Turek.

Sám předseda představenstva firmy Jan Dušek byl na slova skoupější. Řekl jen, že se stávajícím starým komplexem firma musí něco udělat a hledá cestu, která bude ekonomicky nejschůdnější. „Vše ostatní je zatím pod pokličkou. Není to ještě ve fázi, kdy bychom to chtěli zveřejňovat,“ uvedl Dušek.

Na dotaz, zda chtějí skoncovat s dosavadním předmětem podnikání, auty, ale odpověděl, že nikoli. „Ta by tu zůstala,“ dodal.

Všebořičtí obyvatelé se k záměru stavby nových obchodů v jejich čtvrti staví různě.

„Proboha, vždyť je tady Lidl a o kus dál Baumax, Electro World a Tesco. Vůbec už je nejen u nás, ale vůbec v Ústí, přehypermarketováno. To je ale jejich věc, když se uživí, tak prosím. Ale míří k nim prakticky celý den spousta aut, takže je tu problém dostat se na druhou stranu silnice. Kolikrát vystoupím z autobusu a čekám deset minut, než mě někdo milostivě pustí přejít,“ řekl senior František Valenta.

Jen ať to postaví

Mladé mamince, Martině Zárybnické, by se to naopak zamlouvalo.

„Čím víc obchodů tu bude, tím míň bude lidí u pokladen a také ceny budou nižší, protože každý se bude snažit odlákat zákazníky konkurenci. Takže, jen ať to postaví,“ přeje si žena.