Ovšem vedení města přiznalo, že netuší, k jakému účelu chce kupující budovu využívat. „Nevím, podnikatelský záměr nebyl součástí vyhlášených podmínek,“ řekla k tomu náměstkyně primátora Zuzana Kailová. Z tohoto důvodu také 3 opoziční zastupitelé ruku pro prodej objektu nezvedli. Tím spíše, že z výpisu z obchodního rejstříku vyplynulo, že předmětem podnikání dotyčné firmy je hostinská činnost.

„No školka nebo jesle, jako tam byly kdysi, tam určitě znovu nebudou. To by město asi netajilo. A také by to nevynášelo. Vsadím se, že tam nový majitel udělá hospodu, hernu nebo něco podobného problémového. A my pak budeme psát stížnosti, ale stejně nám to bude k ničemu,“ prorokoval Jan Kyselka, jeden z obyvatel dobětického sídliště.

„Jsou to plané obavy. Neplánujeme tam hospodu ani hernu, ale byty,“ ujistil Jiří Dušek, jeden ze společníků firmy Drinks Machines. Rekonstrukcí objektu by podle něj mělo vzniknout zhruba 12 bytů, k nimž budou patřit i parkovací prostory,“ informoval Dušek.

Leo Dittrich, starosta Severní Terasy, pod niž část Dobětice patří, poznamenal, že obvod si určitě bude nové aktivity zde hlídat. „Například k záměru herny by bylo třeba i naše vyjádření a to by souhlasné nebylo. Teď zrovna řešíme problémy s hernou ve středisku Horizont a nemáme zájem, aby v obvodu vznikaly další,“ řekl Dittrich.

Město se objekt v Poláčkově ulici snažilo prodat už loni. Nejvyšší nabídku, 6,2 milionu korun, tehdy předložila společnost StratoCruiser. Dům ale nakonec nezískala.

Poté, co Ústecký deník zveřejnil, že hlavním akcionářem této firmy je radní Petr Ryšavý a že v příslušném výboru pro prodej i sám hlasoval, město transakci s prohlášením, že mu tyto okolnosti nebyly známy, pozastavilo. Navíc protestovalo i Centrum pro sluchově postižené, které budovu užívalo jako nájemce a mělo ji také zájem koupit, jenže za ni nabídlo jen 3,6 milionu korun.

Primátor Jan Kubata pak veřejně deklaroval, že se město se sluchově postiženými dohodne. Ti se tak nedávno přestěhovali do Národního domu. A firma Drinks Machines, která nakonec objekt získala za 5,9 milionu korun, v něm navíc musí strpět až 5 let současné dva menší nájemce, provozovatele pekárny i výrobny salátů a lahůdek.