Nové chodníky

Ta od úterního rána prochází rekonstrukcí a je kompletně uzavřená. „Zdejší stavební práce se nás znatelně dotkly,“ řekl Ústeckému deníku majitel místní restaurace Mediterrano Roman Kincl. „Pociťujeme úbytek hostů. Na obědy k nám chodí tento týden méně lidí,“ uvedl.

V Horově ulici byl dopravní provoz nejprve omezen, pak ji ovšem magistrát uzavřel úplně.

Důvod? „Řidiči nerespektovali zákaz parkování, svým jednáním ohrožovali zaměstnance stavby, a proto odbor dopravy Magistrátu města Ústí nad Labem přistoupil k jejímu úplnému uzavření s tím, že vjezd bude umožněn pouze vozidlům, která zásobují provozovny v této ulici,“ zní oficiální důvod zveřejněný na webových stránkách města.

Reakce řidičů příliš vřelá nebyla. „No, co se dá dělat. Těch uzavírek je ale poslední dobou nějak moc, ne? Z Ústí je staveniště. Ještě že se to dá objet a Horovka naštěstí není nějaká dopravní tepna,“ nahlas přemýšlí ústecký řidič, který se představil jako Pavel Novák.

Práce provádí firma Viamont DSP. Stavba bude stát dva miliony korun. „Provádí se rekonstrukce chodníků a živičných vrstev vozovky. Oprava potrvá do 31. prosince tohoto roku,“ informovala Ivana Solničková z kanceláře primátora.

V Přístavní hotovo

Naopak dobrou zprávou je dřívější otevření Přístavní ulice, jejíž uzavření počátkem tohoto týdne způsobilo v Ústí naprostý dopravní kolaps. Uzavírka měla původně trvat do neděle, ale nakonec se pro řidiče otevřela už dnes v pět hodin ráno.

„Ukládali jsme nosníky pro novou část mostu přes řeku Bílinu. Stavěl se skoro celý nový,“ již dříve uvedla příčinu zavření spojnice Děčína a Prahy Martina Vápeníková, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.