Za posledních dvacet let je to třetí největší návštěvnost. Nejvíce návštěvníků zahradu navštívilo v roce 1988, tehdy to bylo 178 143.

Ani zoo se v loňském roce nevyhnula celosvětová finanční krize. Podle slov ekonomky zahrady Jany Černé došlo k nárustu cen energií, což se projevilo na chodu celé zahrady.

„Na druhou stranu ústeckou zoo navštívilo o 3 500 návštěvníků více než v roce 2008, což chodu zahrady výrazně pomohlo,“ řekla Černá.

Jednou z návštěvnic ústecké zoo v minulém roce byla i Eva Karásková z Litoměřic.

„V Ústí je krásná zoo. S vnučkou do zahrady jezdíme pravidelně. Nejvíce je nadšená z cvičení lachtana Moritze. Líbí se nám také nový pavilon šelem,“ řekla.

Podle slov ředitele zoo Václava Poživila je to ukázka toho, že trend přestavby zoo, který začal před pěti lety, je správný.

„Prioritou pro příští rok je pro zahradu získat dotace na další rozvoj, aby byla soběstačnou,“ prozradil plány do nového roku ředitel.
Ústecká zoo se může pochlubit chovatelským úspěchem.

Počty odchovaných mláďat dosáhly v loňském roce 110 jedinců. Z kočkovitých šelem lze vyzdvihnout dvojčata levharta mandžuského – nejohroženější poddruh levharta na světě.

Unikátní odchov se již také po několikáté podařil u zoborožce vrásčitého. Tento druh ptáka patří mezi vzácné chovance zoologických zahrad v Evropě.

Čísla a ZOO
Celkový počet návštěvníků ústecké zoo byl v roce 2009 třetí nejvyšší v historii zoo. Konečné číslo je 167 864 návštěvníků, z toho bylo 84 568 dětí a 83 296 dospělých.
Počty odchovaných mláďat v roce 2009 dosáhly počtu 110 jedinců
Adoptivních rodičů v roce 2009 bylo 180. Částka vybraná za adopci je přes 700 tisíc Kč.