Naše ulice je zamrzlá polňačka. Od té doby, co v prosinci napadl sníh, nám ji nikdo nepřišel uklidit. Ničí to naše auta a odrazuje i klienty. Kdo nám zaplatí škodu? My přece také platíme daně, tak proč sem ten sníh alespoň jednou nepřijedou shrnout a posypat vozovku solí a drtí?

Přesně tak se rozčilují obyvatelé Vodařské ulice v neštěmickém Mojžíři. Například pan František Mašek. „Je to hodně nepříjemné. Zaměstnanci už sem ani nechtějí chodit. Když jsem mluvil s neštěmickou starostkou, tak mi radostně sdělila, že sem někoho pošle a pak se mi deset dní neozvala. Samozřejmě, nic se nedělo. Ani když jsem to urgoval,“ popisoval Mašek problémy s neuklizenou ulicí.

A skutečně. Ulice je pokrytá ledem, v němž jsou vyježděné hluboké koleje. Redaktor Ústeckého deníku, který se sem zajel podívat, si odřel podběhy na vozidle. To ale není vše. Před časem tu prováděli zemní práce. Ani po nich tu nikdo neuklidil.

„Já se tu například scházím s klienty a ti tu už dvakrát píchli na hrubém štěrku. Ona jedna pneu pro mercedes stojí pět tisíc, to sem už pak nikdo nechce jezdit. Já nevím, proč vlastně ty daně platím,“ rozčiloval se Mašek. „Soused si tu urval spoiler. O kus ledu,“ ukončil své stesky.

Neštěmická starostka Liana Wagnerová k tomu uvedla, že s údržbou to bude složité, protože ta část Vodařské, kde bydlí František Mašek, patří jako jednosměrka mezi ty z ulic, jež se v zimě neudržují.

„Samozřejmě jsem tuto stížnost nehodila do koše. Snažila jsem se s tím něco udělat. Seznam ulic, které se v zimě neuklízejí, je moc tlustý,“ vysvětlovala starosta Wagnerová. „Co se týká rozkopané vozovky, nelze to opravit, dokud je to pod ledem. V každém případě jsem tento podnět předala dál na magistrát.“

Zároveň vysvětlila, že podobný problém řešila v ulici K Haldě, kde žije těžce nemocný Ústečan. „Tam se mi odstranění sněhu povedlo domluvit, protože ta ulice není průchozí. Tady to nepůjde.“

O ulicích, jež se budou v zimě uklízet, rozhodla rada města loni v listopadu. Ulice jsou zapsané v ročním plánu zimního úklidu. Jak vysvětlil Jan Řeřicha, náměstek ústeckého primátora, seznam se už asi sedm let nemění. „Rozsah úklidu limitují prostředky, jež na to máme. Jako ostatně vše,“ vysvětlil Řeřicha. „Jsme rádi, že se nám daří seznam ulic, kde se provádí zimní údržba, nezmenšovat.“