Z obvodního rozpočtu na tento rok, který 8 hlasy ze 14 schválili zastupitelé neštěmického obvodu, ale vyplývá, že důvod ke spokojenosti asi nebude mít ani napříště.

„Už loni jsme měli rozpočet hodně napjatý. A letos nám ještě město snížilo provozní dotaci ze 7 na 5,77 milionu korun a na investice nedalo nic. Z toho žádné zázraky neuděláme,“ připustila starostka Neštěmic Liana Wagnerová.

Dodala ale, že díky prostředkům ušetřeným z minulých let a z prodeje posledních bytů alespoń opraví některé chodníky i domy, dostaví jedno hřiště a rozšíří také několik parkovišť.

„Rozpočet Neštěmic je hrozný,“ zrekapitulovala jej opoziční zastupitelka Miloslava Válková, která hlasovala proti jeho schválení.

Dotační částku od města označila za skoro likvidační. „Na nic pořádného to nestačí, kdyby obvod neměl příjmy z poplatků za výherní hrací přístroje a neprodal, co se ještě dá, rozpočet by vůbec nesestavil,“ řekla Válková s tím, že jde o hospodaření stylem „po nás potopa“.

Nelíbí se jí ale ani, že radnice si naplánovala z obvodních peněz především investice do nových parkovacích míst, která pak předá městu.

Podle Wagnerové bude letos dokončeno parkoviště v ulici Železná a úpravami zvětšen počet stání v ulicích Čechově a Keplerově.

„A vyčleněny máme finance i na projekt parkoviště v Picassově ulici a také další v Žežické ulici. Jeho realizace ale závisí na tom, jestli nám stát převede dotčený pozemek,“ informovala starostka s tím, že nedostatek parkovacích možností v obvodě je také příčinou častých stížností místních občanů.

Miloslava Válková by dle svých slov ale raději více preferovala investice do nových sportovišť, dětských hřišť a hracích prvků.

„My uděláme jedno za 1,5 milionu korun, místo toho, abychom vybudovali nebo zrekonstruovali víc menších. Po tom zase volají lidé s dětmi, připadá jim, že se tady toho pro ně moc nedělá,“ dodala zastupitelka.