Její matkou je patnáctiletá samice jménem Oskarka, která má s mateřstvím již své zkušenosti.

Otcem je samec Jack původem z Maďarska, který je již v pokročilém věku, neboť mu je 19 let. Stádečko ještě doplňuje čtyřletá samice se svým ročním potomkem - samičkou, jejíž otcem je také Jack.

První mládě letošního roku je neobyčejně roztomilé, jak už malé lamy bývají. Má sněhobílou barvu, pouze ocásek je hnědý, ovšem s bílou špičkou na konci. Porod proběhl bez sebemenších komplikací a podle pozorování chovatelů se matka o mládě stará.

Přísun potravy – mateřského mléka – přichází v pravidelných intervalech, takže je velice pravděpodobné, že se po nějaké době malá samička představí i návštěvníkům zoo.

Své první dny zatím tráví ve stáji, neboť s ohledem na mrazivé počasí a náledí je zde pro ni bezpečnější zůstat uvnitř. Kdy se poprvé dostane ven je zatím těžké odhadnout, bude záležet hlavně na venkovních teplotách.

První mládě roku 2010 Lama krotká


Lamy jsou zvířata poměrně houževnatá a otužilá, která mohou pobývat venku i v počasí, kdy se teplota pohybuje okolo nuly. Proti chladu je chrání hustá a jemná srst, která je zároveň výbornou tepelnou izolací.

Ve své domovině, na náhorních plošinách Jižní Ameriky, jsou chovány jako domestikovaná zvířata s všestranným využitím – nošení nákladů, pro vlnu, maso a kožešinu.