„Šel jsem se tam v úterý podívat, protože bylo po dlouhé řadě zamračených dní konečně krásné počasí, ale marně,“ popisuje Václav Laštovka, obyvatel Severní Terasy.

„Lidé byli otrávení, protože byl vchod zavřený. Bylo jich tam spousta, dokonce jsem narazil i na německé turisty, jež se podivovali nad tím, že se nahoru nedá dostat,“ říká. „Hlavně mě štve, že nikde nebyla vyvěšená tabulka, na níž by byl napsaný důvod uzavření vyhlídky,“ rozčiluje se Ústečan.

Místostarosta městského obvodu Josef Macík byl touto informací zaskočen. „Nic o tom nevím. Erbenova vyhlídka bývá vždy otevřená,“ divil se.

„Je ovšem fakt, že předminulý a minulý týden bylo pár dní zavřeno kvůli vichřici, při níž ochozem na schodiště nasněžilo a namrzlo to,“ vysvětloval bezpečnostní důvody předchozího uzavření objektu. Macík slíbil, že kontaktuje radničního údržbáře, který má vyhlídku na starosti a zjistí víc.

Karel Punčochář z Klubu českých turistů se také podivoval. „Nedávno jsme Erbenku navštívili a bylo otevřeno. Ničeho rozbitého jsme si nevšimli,“ odmítl názor, že objekt byl uzavřen z příčiny oprav.

A co zbylé dvě ústecké rozhledny? Jsou v dnešních mrazivých dnech rovněž pro veřejnost uzavřené?

Podle informací zveřejněných na webových stránkách je vyhlídková věž na Větruši v zimním období otevřená. Sto jedenáct schodů lze vystoupat mezi desátou a šestnáctou hodinou každý den v týdnu kromě pondělí, kdy je zavřeno. Platí se vstupné deset korun.

Veřejnosti je rovněž dostupná dvacet čtyři hodin denně i Střekovská vyhlídka na Malém sedle. „Je to normálně přístupné všem příchozím,“ je přesvědčený Punčochář, který je rovněž znalcem místních rozhleden.

Ten Deníku oznámil, že objevil nedávno mobilním operátorem postavenou telekomunikační věž u Radejčína. „Je na ní vyhlídková plošina. Na můj e–mailový dotaz, zda ji bude možné využít jako rozhlednu, mi nikdo zatím neodpověděl,“ řekl Punčochář.

Pohled z Erbenovy vyhlídky.