Ústí nad Labem – Sníh opět nadělal vrásky mnoha Ústečanům. Na mnoha místech bílá pokrývka totiž přikryla umrzlé haldy a ledové balvany. Ty tu vznikly během uplynulých extrémně mrazivých dní. Nejhůř to pocítili senioři a také maminky s kočárky.

Prosolená břečka a velké kusy ledu

Například Marie Šímová.

„Musíme chodit po silnici, protože po chodníku se s kočárkem jít nedá,“ rozčílila se. „A teď to bylo ještě horší. Pod čerstvým sněhem se udržovala pěkná ledovka. Taky na okraji chodníku jsou haldy, které tam nahrnula radlice. Kdyby alespoň shrnuli místa, kde se má přecházet ulice,“ postěžovala si.

Ale i v centru města to není zrovna ideální. Včera ještě v poledne se například v Revoluční ulici museli cestující MHD také brodit ve směsi rozbředlého sněhu a solanky. Dokonce ani silnice nejsou zrovna v ideálním stavu.

Ráno byla sněhu zbavena například jen polovina Drážďanské ulice, a to jen ta směrem do města, po níž byl kvůli lidem cestujícím do práce už sníh rozježděný.

Před osmou hodinou vozili rodiče své děti do školy po sněhu v ulici Anežky České, podobná situace panovala před ZŠ Vojnovičova. Situaci tu má vysvětlit cedule upozorňující, že tato komunikace se v zimě neudržuje.

„Alespoň před školou by to mohl někdo odhrabat, je to tady fakt o ústa,“ komentoval to Milan Horáček, jeden z rodičů.

Operační plány zimní údržby

Úklid sněhu provádí pro město společnost AVE. Její mluvčí David Kouba pak uvedl, že na čištění chodníků mají k dispozici 13 kusů speciální mechanizace.

„V případě očekávané kalamity je svolán krizový štáb zimní údržby, který před a v průběhu kalamity určuje na základě aktuální situace postup prací zimní údržby nad rámec schváleného Operačního plánu zimní údržby pro pěší - chodníků.

„Krizový štáb je složen ze zástupců magistrátu, odboru dopravy a pracovníků společnosti AVE.“