Vadí mi, že sem na Klíši, kde je několik středních škol, nasadili na studentskou linku 59 krátký trolejbus. Bývá plný k prasknutí. Nelíbí se nám také centrum plné betonu. Špatná informovanost o kulturních akcích. Takto hodnotili studenti Gymnázia Jateční práci radních Ústí nad Labem.

Ústecký deník nechal studenty deseti tříd vystavit k pololetí školního roku vysvědčení ústeckým radním. Gymnazisté známkovali ústecké radní v pěti „předmětech“.


Kulturní vyžití 3
Studenti nejvíce radní kritizovali za malou informovanost o kulturních akcích ve městě.
„V Ústí je málo kultury oproti jiným městům. Navíc je dost žalostná i její propagace městem,“ shodli se společně studenti třídy 2. B.

Sportovní vyžití 2–
Tento „předmět“ nejkritičtěji ohodnotili radním gymnazisté 2. C. Radní si od nich vysloužili na vysvědčení 4. Studentům se nelíbí podpora hokeje. „Máme tady v Ústí jiné sporty, které se hrají oproti hokeji v nejvyšší soutěži, a nedostávají od města tolik, co hokejisti,“ shodli se studenti jednomyslně.

Životní prostředí 3
„Co chcete za známku, když Ústí je průmyslové město. Samý znečišťovatel,“ reagoval jeden z gymnazistů v 2.C.

Dopravní spojení 2
Městská hromadná doprava je jediným prostředkem pro studenty pro pohyb po městě. Nejvíce studenty trápí, že na studentské lince 59 jezdí krátký trolejbus. Uvítali by dlouhý. Další palčivý problémem viděli gymnazisté v počtu nočních spojů. „Mladiství se nemají jak dostávat domů z koncertů, maturitních plesů. Pěšky chodit nebudu, je to nebezpečné. O strážníka v nočních hodinách nezavadíte,“ kritizovali studenti.

Pomoc radnice škole 1–
Tento „předmět“ dopadl pro radní ze všech nejlépe. Zde si studenti na práci radních nestěžovali. Velké plus si radní od studentů vysloužili vybudováním infocentra v Paláci Zdar, kde se pravidelně konají výtvarné výstavy děl žáků jednotlivých škol.

Kubata: Studenti jsou upřímní

Celkové hodnocení vysvědčení radním skončilo známkou 2 minus. Podle vyjádření primátora města Jana Kubaty ho celkové hodnocení gymnazistů jako nejvyššího politika ve městě těší.

„Studenti jsou obvykle upřímní a velmi kritičtí. Ačkoliv bych s některými věcmi nemusel úplně souhlasit, nebudu je rozporovat, protože mladí lidé mají svaté právo vidět věci ve svých souvislostech a přemýšlet o nich. Moc jim děkuji za názor. Některé jejich závěry nám mohou posloužit jako východisko v diskuzích o budoucích prioritách města,“ uvedl ke klasifikaci Kubata.

Vysvědčení radním
Vysvědčení radním
Vysvědčení radním
Vysvědčení radním
Vysvědčení radním
Vysvědčení radním
Vysvědčení radním
Vysvědčení radním
Vysvědčení radním
Vysvědčení radním