Křesťanské sdružení mladých lidí YMCA se chystá otevřít v příštím měsíci minijesličky ve svých prostorách v dominikánském klášteře v centru Ústí.

„Jsou určeny pro děti od 1 do 4 let. Nezáleží, jestli rodiče pracují, nebo jsou na rodičovské dovolené. O děti jsme připraveni se postarat každý všední den mezi osmou a jedenáctou hodinou dopoledne,“ uvedla Alena Hechterová, koordinátorka mateřského centra Pohádka, při němž budou jesle o kapacitě maximálně 12 dětí fungovat.

Zatím mají ústečtí rodiče možnost dávat své potomky jen do Jeslí města Ústí nad Labem, které disponují dvěma zařízeními na Severní Terase a v Neštěmicích.

Celkem je v nich 65 míst. Ředitelka Sylvie Sušická řekla, že se konkurence neobávají.

Městské jesle jsou totiž městem dotované a jejich cena tak může být příznivější. Zaměstnaní rodiče, kteří sem dávají dítě každý den, zaplatí za jeho denní pobyt i se stravováním, jež obnáší oběd a dvě svačiny, necelých 60 korun.

Krátkodobý pobyt pětkrát měsíčně, jenž využívají pro své děti rodiče pobírající rodičovský příspěvek pak přijde denně na stokorunu. Navíc zde mohou děti být celý den od šesté ranní do půl páté odpolední.

Dopolední minijesličky budou stát členy YMCA denně 100 korun a ostatní zájemce 150. Kromě toho tu rodiče děti musí vybavit vlastní svačinou.