Po Vysočině a Olomouckém kraji jde o největší pokles ze všech regionů České republiky. Celkově v ČR tržby průmyslových podniků klesly v průměru o 13 procent.

Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu o podnicích s více než 100 zaměstnanci.

Celkem 190 průmyslových podniků v regionu zaměstnávalo na konci prosince přes 56 000 lidí, což je o 12,4 procenta méně než předloni. Průměrná měsíční hrubá mzda zaměstnance činila 24 288 korun, proti loňsku vzrostla o čtyři procenta.

Po Praze a Středočeském kraji mají zaměstnanci průmyslových podniků v Ústeckém kraji třetí nejvyšší mzdy v republice. Průměrná mzda v průmyslu v Česku dosahuje 24 328 korun, proti roku 2008 je o tři procenta vyšší.

Na celkových domácích tržbách velkých průmyslových podniků, které se meziročně snížily o 13 procent na více než 2,4 bilionu korun, se kraj podílel desetinou. Jako v jediném regionu rostly tržby průmyslovým firmám v Praze. Meziročně se zvýšily o více než pět procent na 331,3 miliardy korun.

V přepočtu tržeb za vlastní výrobky na jednoho zaměstnance se průmysl v Ústeckém kraji s 4,3 milionu korun dostal na třetí místo. Tržby na jednoho zaměstnance mají firmy největší ve Středočeském kraji, více než 4,6 milionu korun.

V Česku dosáhly průměrné tržby na jednoho pracovníka 3,07 milionu korun.