Už jste se chystali, že vyrazíte ve čtvrtek 15. dubna do nově otevřeného multikina v Ústí? Tak máte smůlu. Avizovaný termín se nestihne. Otevření multikina ve Foru je totiž opět posunuto.

To potvrdil i David Horáček, generální ředitel Palace Cinemas, jež bude kino provozovat. První ústecké multikino otevře brány ve čtvrtek 29. dubna.

„To ani není posunutí termínu, spíš jeho upřesnění. Práce jinak už opravdu finišují,” vysvětlil Horáček.

Těší se mladší

Na nové multikino v Ústí se těší hlavně diváci mladší generace.

Třeba Monika Valentová by ráda viděla ve 3D zobrazení svůj oblíbený sci–fi film.

„Já zbožňuji Avatara, viděla jsem ho snad třikrát. Ale v prostorovém zobrazení ne. Prý máte přitom pocit, že jste uprostřed děje. Třeba ho tu uvedou,“ doufá šetnáctiletá studentka hotelové školy.

Naopak ti starší, jako Vratislav Machota, se bez toho obejdou. „Pamatuju, když se v kinech promítalo černobíle a mono. Jistě, že jsem na to 3D zvědavý, ale určitě se bez toho obejdu. Ony dneska filmy za nic nestojí, tu mánii kolem Avatara vůbec nechápu, je to jako film o indiánech,“ rýpl si do fimařů.

Speciální brýle u 3D

Slavnostní otevření multikina prý bude po celý víkend doprovázet zábavný program.

„Zároveň připravujeme plán otevření. To bude zaměřeno spíš na diváky než na VIP. Program dáváme dohromady. Zvažujeme, že uděláme i nějakou akci na náměstíčku u kostela,“ prozradil Horáček.

Nejvíce tedy zajímá Ústečany 3D. Promítačky tohoto druhu mají být v multikinu s pěti sály pro 680 lidí celkem dvě. Každý sál má pojmout od 150 do 250 lidí. Ke sledování filmu je potom třeba mít speciální 3D brýle.

Cena vstupenky se bude pohybovat okolo 150 korun. Lidé však budou moci využít speciálních slev pro děti či studenty anebo třeba i důchodce.

Společnost počítá i se zřízením menší filmové kavárny v předsálí.