Hrozba nucené dražby se tím pádem nebezpečně přibližuje. Odprodej, který by ji odvrátil, se nezdařil. Vyjednávání s firmou Conseq ztroskotávají.

„Firma změnila obchodní podmínky, které pro nás byly nepřijatelné,“ uvedl Petr Vodňanský, místostarosta Chlumce, s tím, že prý požadovala příliš vysoký úrok. To potvrdil i současný starosta Josef Říha.

Téměř smrtelnou ránu zasadil Chlumci před měsícem finanční úřad, který jen pár hodin před podpisem smlouvy o prodeji budov, zastavil veškerý majetek obce kvůli daňovému nedoplatku.

„Od té doby každé jednání, které probíhá, je pod nátlakem. Už nejsme tak silní. Padají nabídky, které jsou sotva akceptovatelné,“ vysvětloval vyjednávací pozici Říha.

Flintu do žita ale starosta nehází.

Zachránit před nejhorším by ji mohl odklad splacení dluhu z první exekuce, který má vůči Vodohospodářským stavbám Teplice .

„Pan ředitel Řáha nám asi před třemi týdny slíbil, že nevidí problém v tom, nám to o měsíc ještě prodloužit,“ zadoufal Vodňanský.

Ve hře je i bezúročná půjčka od Ministerstva financí ve výši 12,5 milionu. „Primárně bychom ji použili na tu první exekuci,“ uvedl Říha.
Jednání zastupitelstva včera opět neproběhlo. Opoziční zastupitelé nedorazili.