Jde o celkem drsnou proceduru, při které vám masérka silou promačkává a natahuje celé vaše tělo.

Ale přeci jen je tu spojovací článek mezi představou a realitou. Když je po všem, cítíte se nádherně.

Poprvé jsem si vyzkoušel thajskou masáž právě včera. V salonu mě uvítala česká recepční. Kolem poletovalo pět Thajek. „Tady si odložte a oblékněte si toto pyžamo,“ obdržel jsem první pokyn. Dostal jsem kalhoty a tričko s dlouhým rukávem.

První překvapení bylo na světě. Nebude to masáž tělo na tělo, ale tělo na bavlnu na mém těle. „Bavlna lépe přenáší dotyky,“ vysvětlili mi.
Na zemi ležela matrace, okolo byly hořící svíčky a z reproduktorů hrály thajské rockové balady.

Pak už přišla má masérka Bun Mák. Usadila mě na matraci a začala mi mýt nohy v lavoru s teplou vodou a voňavými bylinkami. První příjemné pocity byly tady.

Bun Mák si sedla mezi mé nohy a začala s masáží. Ta spočívala v tom, že mi svým palcem, patou, kolenem, předloktím, nebo dlaní tlačila silou na akupresurní body na mém těle. Následně mé končetiny protáhla. Bun Mák používala mé končetiny jako činky v posilovně. Různě je zvedala a tlačila na ně. A to celou hodinu. Totéž skoro po celém těle. Nevynechala ani uši.

Konverzace se nemusíte s thajskou masérkou bát. Vystačíte si se slovy: záda, břicho, bolí. Já byl po celé proceduře tak zmatený, že jsem Bun Mák poděkoval danke schön.

Na závěr mě posadili do křesla a dostal jsem lahodný čaj a k němu kousky ovoce.

Pak jsem se dozvěděl, že šlo o tradiční suchou thajskou masáž. Za tu jsem v ústecké klinice Tornero zaplatil 550 korun. Kdybych chtěl olejovou (ta je spíše relaxační), stálo by mě to o 50 korun více. Poslední variantou je masáž nohou za tři sta korun.