Jiřina Stará: Proč nemáte v zoo pravé velké medvědy?
Je spoustu zvířat, které bychom asi mohli chovat, ale vše záleží na koncepci zoo a finančních možnostech. Chov velkých medvědů je podmíněn velkým výběhem a vzhledem k jeho nákladnosti o tom ani neuvažujeme. V regionu je navíc děčínská a chomutovská zahrada, které velké druhy medvědů chovají.

D. Šašková: Vaše loňská levhartí koťata Kitan a Kirin jsou pěkně vykrmená a už jsou větší než jejich maminka Kiara. Jak dlouho s ní mohou být ještě pohromadě v jednom výběhu?
Levharti Kitan a Kirin by měli v letošním roce odejít z ústecké zoo. Jeden z nich půjde do zoo Praha a druhý do švédské zoologické zahrady v Nordens Ark. Levharti sem byli přiděleni koordinátorem chovných programů, který vždy u těchto zvířat rozhoduje o tom, do jaké zoo odchovaná mláďata putují.

Janka R.: Zranilo vás někdy nějaké zvíře tak, že k němu máte dodnes respekt, nebo dokonce odpor?
Vzhledem k tomu, že se zvířaty nepřijdu tak do styku, jako chovatelé, tak jsem k žádnému většímu úrazu nepřišla. Jediné, co se mi jednou stalo, je, že mě kousl hroznýš královský, což je kontaktní zvíře na našem oddělení. Zranění nebylo vážné, ale spíše bolestivé a překvapující. Byla to moje chyba. Nebyl najedený, čekal potravu a potřebovala jsem ho vyndat na besedu s dětmi a on se domníval, že mu dávám potravu a zakousl se do mně. Vztah k němu mám ale pořád stejný.

Martin: Máte nějaké zvířátko doma?
Zvířata doma mám. Některá ještě z doby, kdy děti byly menší a zvíře samy vyžadovaly. A naštěstí u mě nenarazily na problém, který s tím rodiče někdy mívají. Takže máme doma párek kanárků, odchováváme i mláďata, akvarium s rybičkami, morče a suchozemskou želvu.