Josef Novotný: Jak bude zabezpečen veřejný pořádek 17. dubna v Ústí nad Labem na sraz neonacistů a máte již informace, že hrozí nějaké nepokoje ve městě?
To je závažné téma, nebezpečí hrozí vždy i když v tuto chvíli nemáme oficielně nic nahlášeno, nemůžeme vyloučit neohlášenou akci a věřte, že budeme připraveni včetně policie. Naše netolerance k neofašistům je vysoká.

Miroslav Kotoul:
Jak je možné, že na strategické stavby města (Forum, nádraží, kampus, Větruše a mnoho jiných), které tu budou desítky let po vás i po nás, nevypisujete architektonické soutěže?
O obnovení funkce hlavního architekta města neuvažujeme, naše konání je zcela v souladu s platnou legislativou.

Kamil: Proč je městská policie zcela pasivní a nereaguje na zvůli majitelů aut, kteří dlouhodobě parkují v zákazu stání v centru města?
Víte sám, že to není pravda. MP není pasivní, nulová tolerance platí, připravujeme zavedení odtahové služby atd. Je jasné, že i když máme skoro 200 strážníků, nemohou být všude, ale vždy se dá být lepší a to se budeme dál snažit.

Kůrka: Vy jste měl někdy s paní náměstkyní Kailovou pracovní spor? Čím se proti obyvatelům města provinila ona a čím vy osobně?
Ano, s paní náměstkyní jsem měl spor, standardní, pracovní a dostatečně okomentovaný. Nevidím důvod se k němu v tuto chvíli vracet. V tuto chvíli probíhá náprava. Jak se to daří, uvidíme snad brzo všichni na čistém města.

Malý: Jak se pane těšíte do sněmovny? Vidím, že na to již rok spoléháte. Komu svěříte magistrát? Nebo ho budete chtít dál řídit "bokem"?
Nikdy jsem nic neřídil bokem, ale vždy čelem a s plnou odpovědností. Ve sněmovně nejsem a mám před sebou volby. Je pro mě čest, se pokusit mandát poslance získat.

Václav Kadlec: Proč jste se rozhodli, že budete v nejchudším regionu republiky budovat extraligový hokej, což je nejdražší sport? Mládež se v Ústí poflakuje po sídlištích, ostatní sportovní kluby živoří.
Musím Vás opravit, před osmi lety jsem stál u zrodu koncepce podpory sportu v našem městě. V té době bylo ve sportovních oddílech registrováno 22% mládeže okresu Ústí nad Labem. Dnes je to 44% a ty čísla mohu prokázat. Hokej patří mezi divácky preferované sporty spolu s fotbalem, volejbalem a basketem, hokej dostal podporu 5 mil. Korun, jako fotbal a kdo chce jen trochu objektivně hodnotit rozvoj sportu v našem městě, musí být spokojen.