Kateřina Pasecká je ústecký pěvecký talent, o kterém málokdo ví.

„Ve třech letech jsem začínala ve sboru Koťata. V deseti letech jsem přešla do lidušky k paní učitelce Ljubice Braunové. K té chodím dodnes. Celý život se zpěvák učí,“ říká ke svým začátkům usměvavá třiadvacetiletá zpěvačka.

Ve svých šestnácti letech se zúčastnila první řady soutěže Česko hledá Superstar.

„Do soutěže mě tehdy přihlásila maminka. Byla to taková sázka. Já jí řekla, že zkusím soutěž a ona si nechá obarvit vlasy a nechá se ostříhat. Já jela do Prahy a ona šla ke kadeřnici,“ řekla Pasecká.

Neměla tehdy štěstí – i přes její krásný hlas hledali v Superstar jiný typ zpěvačky.

„Prošla jsem tehdy předkolem, které se nevysílá v televizi. Porotcem byl tehdy Pavel Zuna. Má cesta v Superstar skončila, až před odbornou porotou těsně před divadlem. Řekli mi, že zpívám hezky, ale oni hledají jiný typ zpěvačky. Byla jsem moc křehká a jemná,“ dodává ústecká zpěvačka.

Nyní je Kateřina Pasecká v angažmá Jiřího Škorpíka. Díky této spolupráci měla možnost zazpívat si duet s Danielem Hůlkou v koncertní megashow Mise.

Poslední ocenění se mladé ústecké zpěvačce dostalo spolu s pěveckými kolegyněmi Barborou Hyškovou a Pavlou Vocáskovou. Získaly v pěveckém dívčím triu čestné uznání v celostátní soutěži. Všechny tři jsou žákyněmi profesorky zpěvu Ljubice Braunové.

V současné době můžete vidět Kateřinu Paseckou na ocenění dárců krve nebo na různých kulturních akcích města.