„Z budovy zdravotního střediska bylo vydraženo 4,5 milionu korun,“ zněl nadšeně Josef Říha, starosta Chlumce, který byl procesu v Exekutorském úřadu Mělník po celou dobu přítomen.

Z celkem tří zájemců nejvíce nabídl Luboš Mareček. Kontroverzní ústecký podnikatel zde vystupoval jako fyzická osoba.

Dražba budovy obecního úřadu přinesla ještě větší překvapení. Odklepnut byl za 7,5 milionu korun, což je i cena odhadní. Vydražil ji René Volf a porazil tak tři další dražitele.

Zálusk na rybník

Ti, co si dělali zálusk na rybník, odjeli s prázdnou. Tyto dvě částky takřka přesně stačily na zaplacení první pohledávky, kterou má Chlumec vůči Vodohospodářským stavbám Teplice. K dnešnímu dni dluh činil bez 18 tisíc oněch 12 vydražených milionů.

Noví vlastníci jsou vůči Chlumci vstřícní.

„Bezprostředně po tom příklepu deklarovali, že jsou ochotni jednat o tom, abychom dále měli zdravotní středisko,“ řekl Říha s tím, že by zdravotní péče měla být zachována včetně rozumného nájmu. Zároveň prý přišla řeč i na možnost budoucího zpětného odkupu budov.

Spokojený je i Vladimír Henzl, předseda petičního výboru proti prodeji Chlumeckého rybníka. „Jeli jsme tam s tím, aby se cena vyšplhala na 12 milionů a na rybník nedošlo,“ sdělil Henzl.

Zachránci

Luboš Mareček, kontroverzní podnikatel z Ústí, si mediální pozornost získal založením firmy New Deal Communications pro důvěrníka bývalého premiéra Marka Dalíka. Hrál roli i v kauze vytunelované firmy Rybenor. Sám Mareček vlastní firmu Seafisch.

René Volf, druhý kupec, je z Českého Újezdu, který spadá pod Chlumec. „Snažil jsem se obci pomoci, protože si to sama nezavinila,“ vysvětloval své důvody koupě Volf.