O nemovitosti Spolchemie, která se je snaží kvůli špatné hospodářské situaci prodat, není zájem.

Jak vyplynulo ze zjištění Ústeckého deníku, jejich cena je pro případné kupce příliš vysoká.

„U čtyř nemovitostí došlo ke snížení prodejní ceny o dvacet procent,“ řekl Jan Rozum, makléř realitní kanceláře Naxos, která prodej zprostředkovává.

„Konkrétně se jedná o dvě skladovací haly, parkoviště a menší administrativní budovu,“ dodal. Výběrové řízení má být ukončeno 23. dubna.

Dokonce se uvažuje o tom, že objekty uvnitř areálu chemičky se nakonec prodávat vůbec nebudou. Důvod je zřejmý. „V areálu panují omezující bezpečnostní podmínky,“ říká Rozum s tím, že právě to komplikuje případný prodej.

Marie Logrová, mluvčí Spolchemie, na vývoj událostí reaguje: „Museli jsme se přizpůsobit. Náš postup je logický, protože na zdejším trhu s nemovitostmi převyšuje nabídka poptávku.“

Jedinou budovou, o kterou je zájem, je zdravotní středisko. „Smlouvy jsou již uzavřeny, vše směřuje k prodeji,“ sdělil Rozum. Jméno kupce však zatím prozradit nemůže.

Logrová nechtěla předjímat, zda se nájemcům ve zdravotním středisku s novým majitelem zvednou nájmy. „Na podobné soudy je ještě brzy,“ uvedla.

Spolchemie prodává kvůli krizi celkem 14 svých nepotřebných nemovitostí. Na prodej je za minimálně 55 milionů korun i sídlo firmy, před 80 lety nejvyšší budova v tehdejším Československu. „Snad ji nakonec neprodají, chyběla by mi,“ řekla zaměstnankyně chemičky, která nechtěla uvést své jméno.