V současné době jich zde podle internetových stránek společnosti pracuje 838.

Náměstek ředitele Jan Lami řekl, že číslo chybějících lékařů se sice může zdát být vysoké, ale jde prý jen o plánovaný stav. „Současný počet lékařů dokáže zvládnout veškeré plánované i akutní lékařské zákroky,“ dodal Lami.

Nejvíce nemocnicím scházejí anesteziologové, internisté a dětští lékaři. Podle Lamiho jde o obory, kterých je nedostatek v celé České republice. Dodal, že nemocnice nyní čeká, až z lékařských fakult vyjdou noví absolventi.

Lékaři z ústeckého oddělení ORL (lidově ušní, nosní, krční), které se potýká s akutním nedostatkem personálu přiznávají, že u nich je situace doslova tristní.

„Po šesti letech náročného a stresujícího studia jsem sem nastoupila za plat šestnáct tisíc hrubého,“ řekla Deníku před časem rozčilená mladá doktorka Karolína Holíková.

„Jediné, čím si můžu přivydělat, jsou služby. Víkend, který musím sloužit jednou za měsíc, zahrnuje 48 hodin bez přestávky. Mnohdy se stane, že během oněch dvou dnů přijde k ošetření až 100 lidí. Poté bych opět měla fungovat další den v práci, což je nadlidský výkon,“ popisuje svou náročnou práci lékařka Holíková.

Na mladé lékaře se nemocnice spoléhá stále častěji, asi 50 studentům vyšších ročníku medicíny dokonce platí stipendium. Podmínkou výplaty peněz je, že po dokončení fakulty lékař nastoupí do některé z nemocnic Krajské zdravotní.

„Již několik stipendistů začalo u nás pracovat,“ uvedl mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Nově nemocnice plánuje do Ústí nad Labem přivést během dubna na exkurzi studenty lékařských fakult z Prahy a Plzně. Podle Lamiho jim chce ukázat, že vybavení nemocnic je srovnatelné, někdy i lepší než v některých nemocnicích v Praze.

„Řešit nedostatek lékařů nám pomáhá i skutečnost, že Krajskou zdravotní tvoří pět nemocnic, v případě potřeby tak může jednoho chybějícího odborníka zastoupit specialista z jiné nemocnice,“ uvedl Lami.

Nyní například chybějícího specialistu na ústeckém oddělení ARO nahradil kolega z Chomutova.