Maturitu složila těhotná, když byl synovi rok začala studovat Vysokou školu ekonomickou. „Během studia jsem pracovala například jako uklízečka, pak asistentka,“ vypráví Dana Dvořáková.

Nakonec se vypracovala mezi nejúspěšnější ženy v Ústeckém kraji.

Dana Dvořáková je jednou z dvanácti profesionálek projektu občanského sdružení Evropan, regionální televize R1Lyra a ústecké Univerzity J. E. Purkyně, který právě vstupuje do další etapy.

Za cíl si klade inspirovat ženy k nalézání vlastních životních cest.

Profesionálek se nyní chopil štáb regionální televize R1Lyra v čele s reportérem a scénáristou Michalem Israelem Volfem.

Vznikl tak dvanáctidílný dokument, který nahlíží do soukromí Profesionálek.

Autor dokumentu Michal Israel Volf o projektu říká, že nejde jen o přiblížení netradičních pracovních míst obsazených ženami.

„Úkolem je především ukázat profesionálky jako zároveň obyčejné ženy. Diváci zjistí, že i například milionářka má problémy, jako obyčejný člověk,“ říká dokumentarista Volf.

V prvním díle se dnes představí právě Dana Dvořáková, která hned po škole začala pracovat jako redaktorka. Z médií odešla v průběhu rozvodu, aby měla čas na syna. Začala pracovat v Telecomu.

V té době také vystudovala Master of Corporate Communication v Holandsku a pak MBA na University of Pittsburgh.

Poté dostala nabídku postavit komunikaci, marketing a rebrandovat druhou největší banku na Slovensku: VÚB.

„Rok a půl jsem jezdila v pondělí do Bratislavy a v pátek zpět do Prahy. Odměnou mi byla práce snů, ale skončilo to hlubokou manželskou krizí s druhým mužem a tak jsem skončila,“ popisuje Dvořáková svůj životní příběh.

Den před 40. narozeninami porodila druhého syna. Nyní pracuje jako ředitelka komunikace Unipetrolu.

Jednotlivé příběhy uvede R1Lyra každé úterý
od 17.48 hodin na TV Prima.