Jakub Žoha, autor článku objevivším se na webovém portálu o ústecké architektuře usti-aussig.net, nešetří kritikou a pochybuje o kvalitě jejího provedení.

Tři výtky

„Projekt s unikátním potenciálem mě ve finále trochu zklamal. Po návštěvě jsem zůstal na rozpacích, a to zejména kvůli rozhledně samotné. Copak se konečně v Čechách nemůže stavět trochu kvalitně?“ ptá se ve svém článku.

Žohovy výtky se dají shrnout do třech oblastí: Absence architekta-urbanisty, který by dal projektu ucelený koncept, nízká výška rozhledny a konečně velmi malá kvalita způsobu provedení.

Že jsou v tomto ohledu jeho závěry správné, potvrdil i starosta Střekova Vlastimil Žáček. „Na rozhledně jsme odhalili nedodělky. Reklamace byla uplatněna už před dvěma měsíci,“ sdělil.

Stavební práce prováděla ústecká firma Insky. Starosta řekl, že při prohlídce hotové stavby objevili odřená prkna z akátového dřeva, která bude zapotřebí opět natřít. K dvouměsíčnímu čekání se vyjádřil: „Je to pochopitelné. Čekalo se, až odejde zima.“

Až poté bude možné začít s opravami. Starosta dodal, že pokud nebude vše v pořádku, bude radnice reklamovat vady i nadále.

Pro srovnání
Střekovská vyhlídka stála 3,2 milionu korun a měří 7,5 metru.
Jan Nouza uvedl přibližné srovnání cen s ostatními objekty stavěnými jinde v republice.
„Když se vyhlídková věž financuje úsporně z vlastních prostředků, tak patnácti až dvacetimetrová dřevěná rozhledna přijde na dva miliony korun. Cena zděné stavby se pohybuje do pěti milionů korun.“

Konečně originál

Jan Nouza, autor publikace Rozhledny Čech, Moravy a Slezska Střekovskou vyhlídku označil za velmi originální.

„Poslední dobou se staví podle jednoho kopyta. Když jsem novou ústeckou rozhlednu viděl na obrázcích, tak jsem si říkal, že je tu konečně originálně řešená vyhlídka,“ tvrdí.

Nouza se ovšem k provedení Střekovské vyhlídky nechtěl vyjadřovat. „Ještě jsem tam totiž nebyl,“ byl ve svém hodnocení opatrný

Plánovaná rozhledna ve střekovském lasoparku na Sedle