To je smutný obrázek rekreačního areálu vedle přírodního koupaliště u Habrovického rybníku.

To trápí nejednoho Ústečana. „Já nevím, že to ty lidi nemůžou nechat na pokoji, je to tu jak hotel Máj,“ rozčiloval se například Michal Sedláček.

Zničený areál lidi dost rozčiluje

„Já sem chodíval už jako malý kluk, tak mě to docela mrzí. Město se toho nemělo vzdávat. To byla chyba,“ míní.

Areál u koupaliště s okolními pozemky město v roce 2004 prodalo dnes již neexistujícímu Spobytu. Ten to zase o čtyři roky později prodal současnému majiteli.

Tím je Jaroslav Beránek. Ten je ovšem touto dobou ve Spojených státech a do Čech se vrací jednou za pět měsíců.

Koupání bude možné i letos

Určitou studii využití areálu pro něj ale připravuje ústecký architekt Zdeněk Šťastný. „Nedávno jsem viděl, jak je to zničené. Tomu už se snad ani nedá říkat vandalismus. Ty budovy jinak nájemci opustili sami,“ přitakal.

„Co ale vím, tak ještě letos tu určitě bude koupaliště. Pan primátor Kubata s tím prý letos také počítá,“ pokračoval Šťastný.

„Ovšem, se zájmem to asi bude všelijaké. Co tak vím, loni tam oficiálně v červenci přišel jeden návštěvník,“ dodal Šťastný.

Pláž mají totiž za symbolickou částku pronajaté ústecké Městské služby, jež zřizuje město Ústí nad Labem. Primátor Jan Kubata (ODS) k tomu potvrdil, že jak město, tak on sám mají zájem na tom, aby koupaliště bylo letos otevřené.

„A to ve stejném režimu jako minulý rok. Tedy od června do září. Hovořil jsem o tom s ředitelem Městských služeb. Předpokládám, že tedy všechno funguje tak, jak má,“ sdělil Kubata Deníku.

Podle Miroslava Štráchala, ředitele Městských služeb, otevření přírodního koupaliště není žádný větší problém. „My samozřejmě máme vše připraveno stejně, tak jako loni, stačí jen pokyn z města,“ řekl Štráchal.

Další osudy parcel okolo rybníka řeší jak současný majitel, tak i územní plán. Na loukách nad rekereačním areálem majitel podle architekta Šťastného naplánoval technickou infrastrukturu i rekreační domky, ale prostor na to je omezen vedením vysokého napětí.

Pás u břehu zůstává jako přírodní pláž. Tak to určuje i koncept nového územního plánu.