Hledáte štestí? Zeptejte se Yvony Svobodové Pěnkavové, jak ho najít.

Právě ona si před třemi roky založila společenský klub, který lidem pomáhá najít harmonii mezi osobním a pracovním životem.

„Do roku 2000 jsem pracovala jako psycholog. Po roce 2000, kdy se mi narodil Jiřík s vrozenou vadou a kdy mě postupně opustil muž, jsem se musela vzpamatovat, přiznat si, že mám čtyři děti, z toho jedno vyžadující speciální péči a že jsem na vše sama…“ říká Svobodová Pěnkavová.

V takové situaci nezbylo nic jiného, než sebrat odvahu a udělat krok do absolutní prázdnoty.

„Byl to vlastně útěk z domova,“ popisuje nové začátky a stěhování do Prahy. „Důvěřovala jsem si a přesto jsem měla obrovský strach.“

Začala v místě, kde nikoho neznala, pořádat vlastní vzdělávací programy, posléze konference a semináře. Postupně si vyhranila svoji oblast zájmu a nalezla v sobě své organizační schopnosti.

„Počátky byly těžké, měla jsem co dělat, abych vůbec uživila děti, ale myšlence a filozofii mého klubu věřím, jsem si jista, že toto je moje poslání a že dělám dobrou věc. Dělám ji s láskou a to mi dává pocit šťěstí,“ raduje se.

Yvona Svobodová Pěnkavová je druhou ženou ze seriálu Profesionálky. Projektu občanského sdružení Evropan, regionální televize R1Lyra a Univerzity J.E.Purkyně.

Co asi nevíte
Yvona Svobodová – Pěnkavová – Členka Fóra žen Dobřichovice.
Vystudovala psychologii, filozofii a theologii na UK v Praze.
Má 4 děti: Alžbětu Sáru (19), Ondřeje (17), Yvonne (11), Jiřího (8)

Scénáristu seriálu Michala Israele Volfa zaujala právě svou pracovitostí. „Dělá toho tolik, že ani samy její děti nedokázaly odpovědět na otázku, čím se jejich maminka živí,“ podotkl Volf.

Kromě společenského klubu také spolupracuje s firmou, vytvářející moderní koupelny, a je lektorkou ve vzdělávací firmě.

Jednotlivé příběhy z cyklu Profesionálky uvádí regionální televize R1Lyra každé úterý od 17.48 hodin na TV Prima. Díl o Yvoně Svobodové Pěnkavové diváci uvidí dnes.

PROFESIONÁLKA. Yvona Svobodová Pěnkavová říká, že klub nabírá na oblibě a prestiži především u lidí s postavením.