Místostarosta Petr Vodňanský zdrceně přiznává: „Nátlak na obec dospěl už do takové výše, že uvažujeme o prodeji rybníka, který jsme doteď chránili.“

Byl to právě on, který přišel se záměrem prodat zdejší oblíbené místo rekreace. Na minulém zasedání zastupitelstva tím všechny přítomné šokoval.

„Doufáme, že za něj dostaneme nějakou odpovídající cenu, abychom mohli umořit další dluhy,“ uvedl k důvodu svého plánu Vodňanský s tím, že konečný výsledek by mohl být znám nejdříve koncem května.

Minimem, za nějž bude možné rybník prodat, bude cena odhadní. „Exekutor udělá prostřednictvím soudního znalce odhad a pod ten se to prodat nemůže,“ upozornil Josef Říha, starosta Chlumce.

Kolem Chlumeckého rybníka se již delší čas dějí podivné věci. Podle Petra Vodňanského už v roce 2008 bývalý starosta Roman Hanusch podepsal s rybářskou firmou smlouvu o budoucí smlouvě kupní, kde si sám stanovil prodejní cenu 3 miliony korun.

„Milion od ní pro obec vyinkasoval už v prosinci 2008 a potom to horko těžko předělával na podnájemní smlouvu,“ vysvětloval Vodňanský s tím, že firma zaplatila dvacetiletý pronájem dopředu po 50 tisících ročně.

O rybník eminentní zájem trvá. Zdroj, který si nepřál být jmenován, má své vysvětlení. „Domnívám se, že o rybník je zájem z důvodu čerpání dotace na jeho revitalizaci,“ řekla osoba znalá místních poměrů.