„Tradičně zde zahajujeme provoz 1. května a ani letos tomu nebude jinak, i když počasí dosud není moc příznivé,“ ujistil ředitel Městských služeb Miroslav Štráchal. Dodal, že sotva stihli dát areál po zimě do pořádku.

„Teď na koupaliště? No, spíš si ještě počkám. Vždyť ještě před měsícem jsem lyžoval na Telnici. Takhle rychle nejsem schopen se aklimatizovat. Ale třeba počasí překvapí a půjdu se rád smočit,“ řekl Ústečan David Spurný.

Pro vodomily je dobrou zprávou, že koupání pod širým nebem v krajské metropoli ve srovnání s minulým rokem nijak nepodraží.

Dospělí zaplatí za celodenní vstupné 50 korun, děti, studenti, senioři nad 65 let a handicapovaní 30. Po šestnácté hodině pak 40, resp. 25 korun. Nejmladší návštěvníci do tří let mají vstup zdarma.

Stejně jako loni ušetří motoristé, parkování nad koupalištěm zůstává bezplatné.

Provozní doba v Brné bude od 9.00 do 19.00 hodin,
o prázdninách pak až do 21.00.

Dalším koupalištěm, které se v Ústí otevře, a to v polovině května, bude Klíše.

„Naposledy, v červnu, zprovozníme pláž u Habrovického rybníku. Za samotný rybník ale neodpovídáme, koupání tady bude jen na vlastní nebezpečí. Zato však vstup zdarma,“ informovala mluvčí Městských služeb Zuzana Cardová.

S otevřením koupališť omezí provozovatel postupně kryté koupání. Městské lázně zavře pro veřejnost už tento týden. Plavecká hala na Klíši pojede ještě až do konce června a pak bude mít jedno či dvouměsíční odstávku.