To vše nabízí kavárna Julius Meinl umístěná v prvním podlaží obchodního centra Forum.

Vedoucí Veronika Bélová prozradila, že do Ústí nad Labem je přilákala příležitost provozovat svou kavárnu v největším obchodním centru v Ústeckém kraji.

Co vás do Ústí přilákalo, když před otevřením Fora byly a jsou velké obavy, že je v tomto městě sociálně slabá skladba obyvatelstva?

Bylo to právě nově vznikající multifunkční obchodní centrum Forum. Naše kavárny jsou zvláště pro tato velká centra jako stvořená. Je zde velká koncentrace lidí. Pravdou je, že pro Ústí jsme museli upravit ceny, abychom si přilákali a udrželi zákazníky.

Jsou zde tedy ceny nižší než jinde v České republice?

Ano. Třeba kolik lidé zaplatí za kávu v Brně, by tady v Ústí asi horko těžko někdo dal.

Projevilo se to nějak v kvalitě nabízených káv?
Nikoliv. Je to také o tom, jaké vám majitel obchodního centra vytvoří podmínky. Jestli míříte otázkou, kolik se ve Foru platí za pronájem, tak to vám neřeknu. Nesmíme o tom mluvit.

Co bylo pro vás v Ústí nejtěžší při otevírání kavárny?
Máte tady snad nejtvrdší vodu v České republice. Měli jsme dost velký problém změkčit vodu tak, abychom dosáhli co nejlepší kvality na výrobu kávy. Například když jsme otevírali kavárnu v Liberci, mysleli jsme si, že nikde jinde snad tvrdší voda být nemůže. Ústí nám v tomto ohledu vytřelo zrak. Výlohy na přístroj na změkčování vody nás stály hodně peněz.

Ve Foru je třináct kaváren a nejrůznějších zařízení. Jak si stojíte před tak velkou konkurencí?
Musím říci, že konkurence ostatních podniků se nás nijak nedotýká. Denně obsloužíme zhruba tři sta zákazníků, což je pro provoz naší kavárny dostačující. Nabízíme osmdesát druhů kávových nápojů z té nejkvalitnější kávy. Každá porce je připravována zvlášť z čerstvě umleté kávy. Nastavení kávomlýnků nám kontrolují dvakrát týdně certifikovaní baristé.

Od otevření Fora se ukazuje, že táhne nejen spokojené zákazníky obchůdků a kaváren, ale také bezdomovce, narkomany a jiné asociální živly. Potýkáte se s tím také v kavárně?
Naštěstí ne. Řekla bych, že se Forum ničím od jiných velkých obchodních center neliší. Sociálně slabší obyvatele jsme sice ve Foru zaregistrovali, ale do naší kavárny nechodí. Jsme přeci jen určeni pro úplně jiný druh klientely. Jen jednou chlapec ze sociálně slabé rodiny chvíli postával u vchodu do kavárny. Po několika minutách se snažil odcizit z baru pomeranč. Neuspěl, baristé ho viděli a vyplísnili.

Na co se mohou těšit návštěvníci Fora v kavárně Julius Meinl?
Chceme na nově vzniklém náměstí u šikmého kostela postavit letní terasu.