“Loni jsme zrekonstruovali sociální zařízení,“ chlubila se Marie Kolářová, provozovatelka Kempu pod skalami v Tisé. Ten je situován v přírodní lokalitě přímo pod Tiskými stěnami.

„Kemp provozujeme již osmým rokem, nejlepší sezóna byla ta loňská,“ uvedla Kolářová s tím, že to bylo dáno zejména pěkným počasím. Kemp pod skalami je určen turistům, hlavně horolezcům a cyklistům.

Pokud máte raději rekreaci spojenou s vodními radovánkami, k dispozici je Camp Klubu vodních sportů v Brné.

„Osmdesát procent naší klientely tvoří cyklisté z Holandska a Německa,“ uvádí jeho provozovatel Josef Novák. Kemp se nachází přímo na trase mezinárodní cyklistické stezky.

„Jsou to fotbalové národy a za několik týdnů začíná mistrovství světa ve fotbale, z čeho mám trochu hrůzu,“ vyjádřil své obavy.

Dle jeho zkušenosti to totiž před čtyřmi lety, kdy se konalo poslední mistrovství, nebylo s návštěvností valné. Kemp, situovaný přímo u břehu Labe, nabízí kromě nedalekého koupaliště školu vodního lyžování.

Kam pod stan?
- Camp Klubu vodních sportů, Brná:
Cena pro rodinu na 1 noc (2 dospělí, 2 děti, auto, velký stan): 280 – 320 Kč.
- Kemp pod skalami, Tisá: Chatka obsahuje 4 lůžka (palandy), cena: 320,- / 1 noc za chatku.
- Autokemp Pod Císařem, Ostrov: osoba: 40 Kč, stan: 50 Kč, karavan: 90 Kč, chatka pro 4 osoby: 240 Kč, pokoj (za lůžko): 130 Kč, auto: 30 Kč, pes: 20 Kč.

Do celkového výčtu ústeckých kempů zbývá zmínit Autokemp Pod Císařem v příhraniční obci Ostrov.

„Až do začátku prázdnin k nám budou jezdit sportovní kurzy z ústecké univerzity,“ uvádí provozovatel Josef Nežerka. „Jezdí sem hlavně cyklisté, lezci, rodiny s dětmi. Návštěvníci jsou z Čech a Německa, tak půl na půl,“ říká. Dodává, že návštěvnost kempu je zatím lepší než loni.

Hlavními událostmi budou hudební festival a lezecké závody, přičemž obě akce proběhnou až v září.