V budově už sídlí Regionální rada regionu soudržnosti Severozápad. V posledním pátém patře sídlí firma Energetické a dopravní stavby (EDS), která je zároveň vlastníkem a investorem stavby.

„První, druhé, třetí a čtvrté patro je kompletně hotové a zkolaudované,“ řekl při prohlídce budovy předseda představenstva společnosti EDS Bronislav Špičák.

Ve druhém patře jsou projekční kanceláře, právníci a další kancelářské prostory. Šest set metrů čtverečních je ve 2. patře stále volných.

Kavárna v srpnu

V prvním patře budovy se nachází prostor pro masáže, fitcentrum a možná i zubní ordinaci. V přízemí se pak realizuje kavárna. Ze 700 metrů čtverečních v přízemí je 500 volných.

„Poslední patro by mělo být zkolaudováno do konce června. V létě již by mohlo vše fungovat,“ uvedl Špičák. „Kavárna by mohla otevřít v srpnu,“ dodal.

Prostor by v budově mělo mít i divadlo, na jehož budovu stavba navazuje. Divadlo by do budovy mělo přesunout pokladnu a další kancelář.
Stěhování Regionální rady, která již v budově funguje, je kritizováno. Mnohým vadí, že v nové budově platí Rada dvakrát tak vysoký nájem než v dosavadních prostorách.

Zastupitele Jaroslava Kubína stěhování Rady nepřekvapilo.

Jisté peníze

„Stačí se jen podívat na majitele objektu a hned bude každému jasné, o co jde. Proč by Úřad platil na Mírovém náměstí neznámému podnikateli z Teplic čtyři miliony korun ročního nájmu, když může platit přes deset milionů spřízněným lidem, a to s jistotou do roku 2015,“ řekl Kubín.

Mluvčí Úřadu rady Vojtěch Krump vysvětlil, že hlavním důvodem změny sídla je nárůst agendy úřadu.

PRO INFO:
V budově je k pronájmu 6200 metrů čtverečních.
Celková plocha budovy činí 11500 metrů2.
Garáže o rozloze 1500 metrů2 jsou jen pro nájemníky.

„Jen za poslední rok vzrostl finanční objem administrovaných projektů z 3,5 na 13,5 miliardy korun,“ uvedl. S tím prý souvisí potřeba adekvátních prostor pro konzultace, snížení počtu zaměstnanců v kancelářích, ale také odpovídající skladové prostory.

Dále uvedl, že Úřad Regionální rady platil v budově PB centra ročně 3633 korun za m2 včetně služeb, pronajato měl 1154 m2. V nových prostorách bude platit 3500 korun za m2 ročně včetně služeb a k dispozici má 3022 m2.

„Cena nájmu za metr čtvereční v novém objektu je tedy nižší než v původním, provizorním sídle úřadu,“ uzavřel Krump.

PRO

Václav Svatek

23 let, Žatec

Budova sama o sobě je celkem pěkná. Bohužel se sem ale moc nehodí. Snad bude mít alespoň praktické využití.

PROTI

Pavel Janec


31 let, Skřivánek

Ten dům se mi nelíbí, vůbec se sem nehodí. Když už opravují i muzeum, mohli to udělat v podobném stylu.