Místo plavek zimní bundy. Teplého počasí si letos Ústečané zatím příliš neužili.

Chladné počasí se výrazně projevuje právě třeba na návštěvnosti ústeckých koupališť.

Zatímco v květnu minulého roku navštívilo termální koupaliště v Brné 4624 návštěvníků (v roce 2008 jich bylo ještě téměř o dva tisíce víc), letošní květen tam přivedl jen 365 lidí.

Podobně je na tom i termální koupaliště Klíše, kde se bylo v květnu vykoupat jen 39 lidí.

Podprůměrné teploty mají vliv i na celkovou náladu Ústečanů. „Chce se mi pořád spát, takže na koupání bych ani náladu neměl,“ posteskl si Tomáš Páral. Nedostatek slunečního svitu mu prý vadí i v práci, kde kvůli tomu není schopný plně se soustředit.

Horší nálady potvrzují i odborníci. „Lidi jsou rozladění, hůře se zbavují depresí. Na sluníčku se člověk přece jen radši usmívá,“ řekla k vlivu počasí ústecká psycholožka Ilona Wölfelová.

Meteorolog David Král z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického úřadu však říká, že letošní chladné počasí není nijak výjimečné. „Lidé si prostě zvykli, že v květnu již panuje letní počasí,“ řekl meteorolog.

Zároveň ale dal vyhlídky na lepší budoucnost. „Už během pátku by mělo být polojasno a teploty budou stoupat. Víkend by si Ústečané už mohli užít se sluníčkem,“ slíbil meteorolog.

Ochlazení, které přijde po víkendu, by podle Davida Krále již nemuselo být nikterak výrazné. Nehrozí prý ani zvedání hladin řek.

Hlasujte! Plánujete letos návštěvu koupaliště?