Ústeckému deníku informaci potvrdila Irena Jeřábková, mluvčí ústeckého krajského soudu. „Soud žalobu zamítl. Rozsudek ovšem ještě nebyl písemně vyhotoven a je nepravomocný,“ dodala k tomu Jeřábková.

Jak Kubín sdělil, magistrát žaloval o informace, jež mu prý nebyly jako zastupiteli sděleny. „Dodnes mi úředníci nedodali jmenovitý seznam firem, které magistrát do soutěže na rekonstrukci muzea oslovil a které se pak do ní přihlásily,“ vysvětlil Kubín.

To prý považuje za pohrdání nejen zastupiteli města. „Ale i občany města, za které máme rozhodovat o investování stamilionových částek z veřejných peněz ve městě,“ uvedl Kubín s tím, že o dalších krocích se se svým právním zástupcem rozhodne teprve až po doručení písemného odůvodnění rozsudku.

Magistrát se k celé záležitosti prozatím nevyjadřoval. „Tuto informaci magistrát obdržel od právního zástupce, jenž pana Kubína v této věci zastupoval,“ vysvětlil Milan Knotek, tiskový mluvčí ústeckého magistrátu.

„Rozsudek se zdůvodněním jsme ještě v písemné podobě neobdrželi, a proto se k celé věci zatím obsáhleji nemůžeme vyjádřit,“ dodal Knotek.

Město však s Kubínem válčí už dlouho a vždy odmítalo jeho obvinění. Třeba Jan Řeřicha, náměstek primátora několikrát odmítl, že by Ústí a jeho úředníci svévolně před Kubínem cokoli tajili.

„Jsem přesvědčen, že dostává všechny informace, na které má jako zastupitel i občan právo,“ řekl s tím, že Kubín žádá informace často a pokud tomu nebrání zákonné důvody, tak jsou mu sděleny.

Zakázku na rekonstrukci muzea vyhrála firma Insky. Ta s rekonstrukcí začala loni v květnu. Za to jí město zaplatí 396,5 milionu korun, další výdaje přijdou na 22 milionů korun. Většina peněz půjde z evropské dotace, přesněji 337 milionů korun z Regionálního operačního programu.