Ústecký deník nechal studenty třetího ročníku vystavit ke konci školního roku vysvědčení ústeckým radním. Gymnazisté známkovali ústecké radní v šesti „předmětech“.

Kulturní vyžití 3

Studenti nejvíce kritizovali radní za to, že ve městě je málo kultury. „Na druhou stranu nesmíme jen kritizovat. Třeba ve Foru vzniklo nové moderní multikino, které ve městě chybělo,“ řekla jedna ze studentek.

Podle slov náměstkyně primátora Zuzany Kailové (ČSSD), která má kulturu v gesci, je toho ještě hodně v oblasti kultury, co by se mohlo v Ústí zlepšit.

„Podle mého názoru je kultury v Ústí nad Labem dostatek, spíše pokulhává návštěvnost. Například studentský klub UL Eguána skončil letos svoji činnost právě pro malý zájem návštěvníků. Město kulturní akce finančně dotuje i proto, aby právě pro obyvatele byly finančně dostupné. Myslím, že známka za 3 je hodně přísná, ale i přesto se nad ní zamyslím,“ doplnila Kailová.

Sportovní vyžití 2

Velká pochvala pro ústecké radní za to, že je v Ústí dost klubů na té nejvyšší úrovni. „Město cpe peníze hlavně do profesionálů. Finance by měly jít také na mládež,“ shodli se studenti, proč nedali za jedna.

Životní prostředí 4

Tento „předmět“ ohodnotili radním gymnazisté nejkritičtěji. „Nejvíce mi vadí, že trmický lihovar obtěžuje zápachem celé své okolí a kolikrát je cítit až po celém Ústí,“ řekl student septimy.

Primátor města Jan Kubata a náměstkyně Zuzana Kailová dodali, že ústečtí radní nemohou nijak výrazně ovlivnit události kolem lihovaru, který se nachází v samostatné obci Trmice. Zákon jim to totiž neumožňuje.

Ústecký deník nechal studenty třetího ročníku Gymnázia Dr. Šmejkala vystavit ke konci školního roku vysvědčení ústeckým radním. Politici si vysloužili za jejich vládu ve městě za tři.

Dopravní spojení 2

Městská hromadná doprava je jediným prostředkem pro studenty. „Po městě jezdí dost spojů. Myslím si, že není problém se pohybovat městskou hromadnou dopravou po Ústí,“ řekla jedna ze studentek.

Pomoc škole –

V tomto předmětu se gymnazisté neshodli na jednotné známce. Řada z nich si však chválí přístup ústeckých radních, kdy se díky nim dostali třeba do Bruselu.

Třídní důtka

Tu si jednoznačně vysloužil od studentů primátor města Jan Kubata. „Pan primátor je znám svými excesemi při hokejovém utkání a reprezentování města jeho osobou pokulhává,“ řekl velmi kriticky jeden ze studentů.

Primátor Jan Kubata výtku od studentů s pokorou přijal.

„Pokud je založena na mém hokejovém extempore, tak pouze dodávám, že jsem se již mnohokrát omluvil. Věc se stala více než před třemi lety a od té doby jsem nic podobného neudělal,“ řekl ke třídní důtce Kubata.

Mimořádná pochvala

Studenti dlouho přemýšleli, komu v Ústí pochvalu udělit. Poté se však jednomyslně shodli, že ji nikomu z místních radních nedají.

Celkové hodnocení 3

Celkové hodnocení na vysvědčení radním na konci školního roku skončilo známkou tři, tedy dobré.