O největší překvapení stranických primárek ODS se postaral Jan Kubata. Nakonec totiž kandidaturu přijal.

A sice ve střekovském městském obvodu. Ne jako jednička, ale až jako číslo tři. I ČSSD už má rozhodnuto. Zde se ale překvapení nekonají.

„Ano, je to pravda,“ potvrdil Kubata. „Já jsem žádnou kandidaturu nepředpokládal. Kolegové ze Střekova mě oslovili. Na Střekov jsem se odstěhoval, a přece jenom nějaké ty zkušenosti po osmi letech ve vedení města mám. Poslechl jsem si jejich představu a ta se mi líbila. Jsem připraven, pokud dostaneme ve volbách podporu, být jim nápomocen jako zastupitel.“

Lídrem kandidátky pro volby do ústeckého zastupitelstva se jinak stal lékař Tomáš Indra, dvojkou opět lékař, Tomáš Nedvěd. Tedy jména z návrhů kandidátek, o nichž Ústecký deník informoval v úterý. Následuje náměstek primátora Jan Řeřicha jako trojka. Na čtvrtém a pátém místě jsou jména zastupitelky Heleny Kubcové a náměstka primátora Libora Turka.

Kandidáti ODS

Číslem jedna na Střekově byla občanskými demokraty zvolena Miroslava Lazarová, dosavadní střekovská zastupitelka a radní. Současný starosta Střekova Vlastimil Žáček skutečně nekandidoval. „Jak jsem řekl, chci se teď hlavně věnovat rodině a dětem,“ dodal k tomu.

Na Severní Terase pak bude jako číslo jedna kandidovat Ivan Dostál, nejdéle sloužící městský radní, odpovědný za oblast kultury. Pouze neštěmické starostce Lianě Wagnerové se podařilo přesvědčit spolustraníky a nadále kandiduje jako číslo jedna. „Jsem samozřejmě ráda, že mě moji kolegové takto poctili svou důvěrou, určitě se je pokusím nezklamat,“ komentovala to.

Nečekanou strategii zvolili ústečtí sociální demokraté. Jak uvedl Arno Fišera, nebudou svého lídra kandidátky označovat také za svého kandidáta na primátora. „Primátor je zvolen po náročných jednáních mezi stranami nebo koaličními partnery,“ vysvětlil důvody.

Oranžová strategie

Jasno o obsazení své kandidátku už ovšem mají. Číslem jedna do „velkého“ ústeckého zastupitelstva se stal místostarosta Severní Terasy Josef Macík. Dvojkou pak stávající náměstkyně primátora Zuzana Kailová.

Následuje lékař Pavel Dlouhý, jinak ex–zastupitel za SZSP, který do ČSSD nedávno přestoupil. Čtvrté místo kandidátky obsadil vicehejtman Arno Fišera a páté místo radní Michal Rožec.

Krov je jedničkou

Na první místo kandidátky centrálního obvodu pak spolustraníci zvolili ředitele ústeckého muzea Gustava Krova, na Střekově místostarostu Václava Křečka a v neštěmicích Josefa Mandíka. Na Severní Terase je jedničkou nadále Josef Macík.

Co si o kandidátkách myslíte právě vy?
PIŠTE NÁM SVÉ NÁZORY NÍŽE DO DISKUZE!