Záměr zaskočil společnost Trade Finance, vlastníka protějšího objektu, budoucího Pivovaru a hotelu Na Rychtě.

Právě jej padesátimilionovým nákladem rekonstruuje a okna všech pokojů situovala do míst, kde by měla tržnice vyrůst. Hrozbu, že hotelové hosty budou každodenně nad ránem probouzet trhoví zásobovači, se bude snažit odvrátit.

Jednatel firmy Martin Prachař řekl, že proti trhovcům nic nemá, ale že jde o specifický frekventovaný provoz, který by měl být v lokalitě, kde nebude rušit okolí.

„Jako bezprostřední sousedé budeme účastníkem stavebního řízení a souhlasit se stavbou tržnice určitě nebudeme,“ potvrdil Prachař. Dodal, že kdyby město přišlo se svým plánem dříve, oni by tam rozhodně hotel stavět nezačali.

Ani Ústečané nejsou zvoleným místem zrovna nadšeni. „Vždyť je to malý prostor, vejde se tam jen pár stánků. Důstojná tržnice, kterou Ústí potřebuje, to určitě nebude. Než kvůli Foru zbourali dvě původní, měli napřed vymyslet adekvátní náhradu. A ne to teď flikovat takhle,“ myslí si Jana Bečvářová.

Daniel Doležal zase nechce přijít o zdejší parkoviště. „Když člověk potřebuje do centra jen na skok, nevyplatí se zajíždět do garáží Fora nebo Zdaru. A jinak tady moc venkovních parkovacích možností není,“ řekl.

Zdejší parkoviště je ale stejně jen dočasné, jde o stavební pozemek. Původně tu Amádeus plánoval dostavbu Severu. Už v roce 2003 mu město pro tyto účely odsouhlasilo prodej parkoviště za téměř 2 miliony korun. V současné době o ní ale neuvažuje. Podle technického ředitele Václava Sedmíka kvůli obchodnímu centru Forum, které mezitím vyrostlo naproti.

Primátor Ústí Jan Kubata uvedl, že město Ústečanům tržnici slíbilo a je přesvědčený, že tato plocha bude pro tyto účely ideální.

Radní již schválili podmínky pro uzavření kupní smlouvy na předmětné pozemky s tím, že na nich vyroste tržnice. Vybudovat a provozovat ji má Amádeus, který, jak Sedmík potvrdil, o to sám projevil zájem. Musí se přitom podrobit městskému tržnímu řádu, mimo jiné zajistit nabídku kvalitního zboží. „Levná asijská produkce tu mít prostor nebude,“ ujistil Kubata.

Jedním z plánů bylo i lokalitu pro uvažovanou tržnici rozšířit, a to o prostory, kde jsou veřejné záchodky a o plochu kolem nich. To ale zatím radní neschválili.

„Rozhodli jsme se to nechat až na nové zástupce města, kteří vzejdou z podzimních komunálních voleb,“ potvrdil Kubata.
Vedle Amádea totiž chtěla tento pozemek odkoupit i Trade Finance, dokonce nabídla 5 tisíc korun za metr čtvereční, dvakrát tolik, než město požadovalo. Chtěla zde vybudovat parkovací místa pro hotel.