My je pro vás budeme sledovat a informovat, jak se jim daří!

O co vlastně jde?

Až do konce prázdnin se soutěžícím budou věnovat odborníci ze tří ústeckých center zaměřených na redukci hmotnosti.

Každých čtrnáct dní (vždy v pátek) nás společně s hubnoucím Ústečanem budou informovat, co se změnilo a jak na sobě dotyčný pracuje.

K hezčí postavě získá vítěz z celých severních Čech (bude se hlasovat v září na našem webu www.usteckydenik.cz) navíc speciální biotechnologická séra proti vráskám.

V naší soutěži nejde o to, zázračně zhubnout co nejvíce kil, ale o zábavu všech účastníků, ale také i vás, čtenářů.

Po celou dobu soutěže budeme všech pět účastníků sledovat a zprostředkujeme vám jejich pokroky a pocity.

PŘEDSTAVENÍ SOUTĚŽÍCÍCH

T-CLUB:

LADA HOLIŠOVÁ A PETR PASEKA: My chceme zhubnout!

Petr Paseka a Lada Holišová se do soutěže Hubněte s Deníkem přihlásili jako pár. Oba mají stejný problém s vysokou nadváhou a s tím spojené zdravotní potíže.

„Chtěl bych hlavně zhubnout to břicho. Výsledky analýzy In–body mě přímo děsí. Mám dvacet kilo tuku navíc,“ říká Petr Paseka, profesí elektrikář silnoproudař, v současné době nezaměstnaný.

„Potřebuji poradit, jak zhubnout. Diety, které jsem vyzkoušel, měly takzvaný jo–jo efekt,“ dodává.
Jeho partnerka Lada mu přikyvuje a souhlasí s jeho slovy.

„Já jsem se do Hubnutí s Deníkem přihlásila ze skoro stejného důvodu. Chci začít pořádně něco se sebou dělat,“ říká Lada Holišová, profesí učitelka.

„Pravidelně jezdím na kole. Během tří let jsem zhubla 38 kilo, ale za dva roky jsem to měla zpátky, a ještě jsem přibrala něco navíc. Ani diety, které jsem držela, mi nepomohly,“ dodala.

O pár se během soutěže Hubněte s Deníkem stará v T – Clubu lektorka fitness Zuzana Hroudová.

PETR PASEKA

„Oběma jsem naordinovala třikrát týdně H.E.A.T. program, což je aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem. Také musí oba změnit jídelníček. Nesmějí se přejídat. Když se takhle budou oba dva nadále stravovat, mohli by mít v nejbližších letech vážné zdravotní potíže,“ říká Zuzana Hroudová.

Petr Paseka je však na tom o něco lépe než jeho partnerka.
„Hlavním problémem u Petra Paseky je problém vysokého útrobního tuku. Jedná se o tuk, který se vytváří kolem orgánů v těle. Každé tělo si chrání orgány, které jsou pro něj důležitě. Proto můžeme vidět, že mužům, když tloustnou, roste hlavně břicho,“ dodává Zuzana Hroudová.

JMÉNO: Petr Paseka
VĚK: 48 let
VÝŠKA, VÁHA: 196 cm, 153 kg
NEJVĚTŠÍ PROBLÉM: 20 kg tuku navíc hlavně v oblast břicha a špatná výživa.

LADA HOLIŠOVÁ

Lada Holišová, jeho partnerka, má z diet rozvrácený metabolismus, a to je také jeden z problémů její nadváhy .

„Na Ladě je vidět, že se snaží dělat něco se svou nadváhou. Jenomže, jak člověk drží víc diet za sebou, může si rozvrátit metabolismus. Tělo neví, kdy dostane další dávku energie a dělá si zásoby. Je to přesně, jako když celý den hladovíte a poté vyjíte celou ledničku. Tělo si vytvoří zásoby, aby mělo z čeho čerpat, než dostane další přísun potravy,“ říká Zuzana Hroudová.

Lada Holišová je vášnivou cyklistkou a tím si vytvořila, že má spodní část těla silnější než tu vrchní.

„Je vidět, že ráda jezdí na kole. Lada má daleko silnější spodní část těla než tu vrchní. O to je horší u ní nastartovat proces spalování. Musí změnit jídelníček, aby měla vyšší výdej než příjem. Může si klidně dopřávat. Musí však příjem jídla rozložit do menších porcí, jíst vícekrát denně. Tělo si potom nebude muset vytvářet zásoby, než dostane další přísun energie,“ doplnila Hroudová.

JMÉNO: Lada Holišová
VĚK: 47 let
VÝŠKA, VÁHA: 164 cm, 152 kg
NEJVĚTŠÍ PROBLÉM: rozhozený metabolismus s různých diet.

FITNESS GLADIATOR

PAVLA NOVOTNÁ: Pavla chce být pěkná maminka

„Po porodu mi zůstalo trochu bříško,“ říká Pavla Novotná, bankovní úřednice na mateřské dovolené.

„Roční Martínek a domácnost mi dávají zabrat, ale rozhodla jsem se: s Deníkem se dám do kondice! Obrovská výhoda fitcentra Gladiator je dětský koutek, takže si nemusím shánět hlídání. Jsem připravená dřít,“ dodává.

„Pavla potřebuje odbourat vrstvu tuku v oblasti pasu a posílit povolené svaly po celém těle,“ hodnotí trenérka střekovského fitness Gladiator Iva Raková. „Pro začátek navrhuji trénink 2krát až 3krát týdně. Při kruhovém tréninku s trenérem bude dvakrát týdně posilovat celé tělo.“

K odbourání přebytečného tuku se bude Pavla podle trenérky věnovat jednou týdně také intenzivní aerobní činnosti, například alpinningu, který nabízí Gladiator jako jediné fitness v Ústí, samozřejmě i cvičení na stepperu, rotopedu, orbi-tracku a veslovacím trenažéru.

„Důležitá pro spalování tuku je tepová frekvence 125 - 145 tepů za minutu,“ doplňuje Raková. Připomíná, že neméně důležitý je stravovací režim. Kromě dostatečného množství tekutin navrhuje pro soutěžící Pavlu proteinový nápoj, který po cvičení doplňuje energii a slouží i k udržení svalové hmoty. Při intenzivních trénincích by neměla opomíjet ani vitamíny a kloubní preparáty.

JMÉNO: Pavla Novotná
VĚK: 28 let
VÝŠKA, VÁHA: 170 cm, 61,5 kg
PAS, BOKY: 77 cm, 99cm
NEJVĚTŠÍ PROBLÉM: ochablé svaly, tuk v oblasti břicha

NATUREN

MONIKA MAZAČOVÁ: Monika chce pořádně zatočit s váhou

„Mám problémy s váhou a také bych chtěla zhubnout pár centimetrů na svém těle,“ říká usměvavá úřednice Monika Mazačová z dopravního podniku.

„Mám sedavé zaměstnání, pracuji na informacích. Takže se v práci moc nenaběhám. Proto jsem šla do projektu Hubněte s Deníkem, abych něco se sebou udělala. Je také pravda, že občas, když je třeba, řídím autobus. Uvidíme, jak celá soutěž dopadne,“ dodává.

Monika Mazáčová soutěží s ústeckým Naturenem – Centrem zdraví a krásy. Štěpán Ren, odborník na výživu, Monice upravil jídelníček a naordinoval Bailine.

Revoluční metoda Bailine je hubnutí a formování postavy používané na celém světě. Umožňuje tvarovat postavu, odbourávat tukové zásoby, zpevňovat ochablé svaly a kůži a pomáhat při boji proti celulutidě.

„Problémy Moniky jsou komplexního rázu, a proto jsem navrhl redukční plán zahrnující postupnou změnu celé životosprávy. Počínaje změnou stravovacích návyků, kde jsem nastavil pravidelný příjem stravy, zredukoval příjem cukrů, potažmo cereálií a škrobů, a navýšil příjem bílkovin. Prokonzultovali jsme možnosti pohybové aktivity s pravidelnou fyzickou zátěži s postupným navyšováním intenzity,“ říká odborník na zdravou výživu Štěpán Ren.

JMÉNO: Monika Mazáčová
VĚK: 30
VÝŠKA, VÁHA: 172 cm, 84 kg
MÍRY: 91přes pas
NEJVĚTŠÍ PROBLÉM: ukládaní tuku ze sedavého zaměstnání
JANNI VORLÍČEK: Jdu do toho! První fáze

První krůčky na cestě za štíhlejší postavou mám za sebou. Nemají to se mnou ale vůbec jednoduché.

Ve studiu Naturen, kde mi poradili, jak mám upravit jídelníček, měl dokonce specialista Štěpán Ren pocit, že si z něj dělám legraci a že je mi celá moje nadváha ukradená.

To sice měl pravdu, na druhou stranu ale honosit se postavou spíše svalnatou, než špekatou, to také není k zahození. Takže jsem jej ujistil, že nikdy nedělám nic zbytečně, hezky mu poděkoval a jeho doporučeními se snažím řídit.

Není to věru jednoduché. Když jsem totiž manželce vysvětlil, že nesmím knedlíky a obiloviny, ale naopak, že můžu stejky, čerstvou zeleninu a ovoce nebo kefíry a jogurty, řekla mi, abych šel do háje. Tyto pokrmy totiž miluju, takže mi celkem logicky nevěřila.

Dalším problémem zase byl první pokus o sportování. Běhal jsem totiž do schodů. No, spíš se, vzhledem k mým sto třiceti kilům, valil. Potil jsem se jak vrata od chlíva a funěl jak úchyl v dívčí škole. Tak mě to oddělalo, že jsem šel spát v osm večer. Formování postavy pomocí metody Bailine mi pak i přes 50 miliampérů, bušících do mého špekatého břicha, přišlo jako příjemná masáž thajské slečny.

Upřímně řečeno, tak mě napadá, jestli mám toho zapotřebí. Dobře mi tak. Neměl jsem se přecpávat.
Janni Vorlíček, redaktor