Na rodinný dům Martina Procházky, šéfa společnosti STZ, je vypsána exekuce. Příčina? Nezaplacený závazek vůči firmě MSK Kroměříž, která obchoduje s obilím, osivem a krmivem.

Mluvčí STZ Marie Logrová Ústeckému deníku řekla, že podle jejích informací by dluh již měl být uhrazený. „Jedná se o soukromou věc pana Procházky, proto to nebudu komentovat,“ uvedla.

Místopředseda MSK Kroměříž Jaroslav Tichý na toto téma odmítl Deníku cokoli sdělit. „Nebudu se s vámi o tom bavit,“ řekl a zavěsil telefon.
Katastr nemovitostí, veřejně dostupný na internetu, však hovoří jasnou řečí. Ke včerejšímu dni byl podán návrh na nařízení výkonu rozhodnutí zřízením soudního zástavního práva.

Samotný Procházka, který do minulého roku stál i v čele Spolchemie a jenž byl z jejího vedení kvůli neuspokojivým finančním výsledkům odvolán, nezvedal telefony. Nereagoval ani na zprávu SMS.

Setuzu dříve vlastnil uprchlý podnikatel Tomáš Pitr. Na konci roku 2008 se skrze firmy STZ a Oleofin stala jejím majitelem společnost Via Chem Group, jejíž akcie vlastní právě Procházka. Proti Oleofinu je navíc vedeno insolvenční řízení.