„Je to tu super. Celý den si hrajeme, chodíme ven, soutěžíme…“ shodovali se účastníci tábora, děti z prvních stupňů základních škol.

Mnohé z dětí ještě čeká dovolená s rodinou, soustředění nebo klasický tábor, léto v Domě dětí a mládeže (DDM) si přesto všichni pochvalují.

„Je to tu mnohem lepší než na normálním táboře. Odpoledne jdeme domů a můžeme být večer s rodiči,“ pochvaloval si devítiletý David Richtar. Děti na „táboře“ totiž pobývaly denně od 8.00 do 16.00 hodin. Večer se vracely domů.

Tábor bavil i Charlotte Thibault, která na něj přijela z Francie, kde žije s rodiči. „Líbí se mi, že si mohu přes den hrát s dětmi a večer jít k prarodičům a být tak i s nimi,“ těšila se z pobytu v Ústí Charlotte.

Tábor si užívaly i Míša Valová, Aneta Janáková a Eliška Morávková, které hodně bavila tvůrčí činnost.

„Vyráběly jsme třeba lodě, které jsme pak venku pouštěly a závodily, komu vydrží na vodě déle,“ radovala se společně děvčata.

Kromě toho, že děti nemusí na příměstském táboře čelit odloučení od rodičů, je výhodou tábora i stránka finanční. „Rodiče platí za dítě 120 korun denně, včetně oběda, což je o poznání méně, než u klasických táborů,“ vysvětlila vedoucí oddělení předškolních dětí DDM Petra Mecelová. Ty DDM pořádá v cenách od 2200 korun.“

Příměstský tábor pořádáme již od dob vzniku Domu dětí a mládeže, kromě jednoho roku se koná každý rok a zájem o něj stále roste,“ uvedla Petra Mecelová s tím, že kdyby se DDM nestěhoval do prostor Domu kultury, mohli udělat ještě jeden běh v srpnu.

„Jsme tu kvůli tomu v trochu bojovějších podmínkách, ale všichni jsme se přizpůsobili a pozdrželi kvůli tomu například stěhování dekorací,“ dodala vedoucí.