Na pondělním zasedání zastupitelstva se už poněkolikáté odsouhlasení finálního znění nájemní smlouvy odsunulo.

„Začínám být naštvaný. Zastupitelům jsem řekl, že se jim to vůbec nechce řešit a hodlají nechat tuto ožehavou záležitost na novém zastupitelstvu, které vzejde z podzimních voleb,“ myslí si Volf.

Podnikatel koupil obecní úřad za 7 a půl milionu korun. Dál trvá na nájmu 100 tisíc měsíčně, chlumecká radnice si nechala zpracovat soudní odhad, který byl nižší než Volfem požadovaný nájem.

Na nájmu trvám

„Náš odhad činí 76 tisíc korun,“ již dříve uvedl starosta Chlumce Josef Říha. Obec navíc musí platit pohledávky firmě MFC Izoblok, kvůli nimž je stále v exekuci. Jinými slovy, každá koruna dobrá.

„Je to nepříjemná situace,“ myslí si o nastalém stavu zastupitel Petr Vodňanský a dodává, že si je dobře vědom toho, že koupí radnice Volf obci pomohl. Podotkl však, že návrh nájemní smlouvy na dobu určitou, konkrétně na deset let, je nepřiměřený.

„Zastupitelstvo by si přálo pouze jeden rok a po něm ji vždy zas o rok prodloužit,“ reagoval Volf, který stále trvá na svém. „Měl bych o budovu dalšího zájemce, který ji chtěl dokonce na 15 let,“ tvrdí.

Co ve smlouvě zůstává, je obci zaručené předkupní právo. Až se Chlumec dostane z nejhoršího, bude mít možnost ji zase odkoupit.
Vodňanský také uvedl, že by rádi s Volfem nalezli společný konsensus. Jinak hrozí, že se úředníci budou muset vystěhovat. Volf však tuto situaci nechtěl předjímat.

„Já špatný finanční stav obce chápu. Proto mi je jedno, jestli se bude platit se zpožděním a kolik přesně měsíčně dostanu. Za jeden rok chci však mít na kontě částku 1 200 000 korun,“ říká podnikatel. Další schůzka o nájmu má proběhnout příští týden.

Lékaři se dohodli

Naopak ve zdravotním středisku, které ve veřejné dražbě koupil podnikatel Luboš Mareček, se na celkové výši nájmu domluvili.
„Původní návrh 23 tisíc měsíčně platí,“ potvrdil lékař Zdeněk Postler. Co se týče nájemní složky za energie, ta by v budoucnu mohla podle něj klesnout.

„Dohodli jsme se na investicích, které jsou naprosto urgentní – oprava střechy a generální rekonstrukce topení. V objektu totiž dochází k velkým únikům tepla,“ tvrdí.

Podle Postlera obec za dobu, co zde ordinuje, nedala do zdravotního střediska ani korunu. „Doufejme, že volby dopadnou tak, že příští zastupitelstvo bude v tomto ohledu lékařům více nakloněno,“ dodává.