Tak už je to tady. Bagry a další stroje už hloubí zem kvůli příjezdové cestě do Nových Skorotic. Spolu s ní brzy vyrostou na Petrovické ulici, výpadovce k dálnici D8, i tolik diskutované dva kruhové objezdy.

Proč tady?

„To je přece blbost tady stavět kruhák kvůli pěti barákům ve Skoroticích. Spíš by ho měli postavit v centru, ale tady?“ divila se nad avizovanou stavbou jedna z místních kolemjdoucích obyvatelek.

Stavební práce na příjezdovce do luxusní čtvrti začaly nedávno. „Kdybych měl možnost to nějak ovlivnit, určitě bych byl proti, neboť nová křižovatka přivede veškerou dopravu pod okna mého domu,“ nedávno reagoval na reakce Ústečanů, že si „kruháče“ zařídila místní „vrchnost,“ poslanec Petr Gandalovič.

Doplnil, že pokud o potřebnosti dopravní stavby panují jakékoli pochybnosti, žádá, aby o celé věci bylo informováno městské zastupitelstvo a případně celé rozhodnutí změnilo.

To se však se vší pravděpodobností nestane. „Na krajském úřadě jsme k připravené akci nezaznamenali žádnou negativní reakci či stížnost. Nadále jsme přesvědčeni, že každý kruhový objezd je z hlediska plynulosti a bezpečnosti dopravy přínosem,“ uvedla stanovisko Ústeckého kraje, který desetimilionovou investici zaplatí, jeho mluvčí Magdalena Hanáčková.

Ta rovněž dodala, že přestavbu provádí společnost Ekostavby Louny. „Tato nabídka byla vybrána jako ekonomicky nejvýhodnější,“ sdělila.

Nevyužívaný most

Zatímco se Petrovická ulice změní k nepoznání, kus pod budoucím spodnějším objezdem stále „trčí“ desítky let nevyužívaný most vedoucí „odnikud nikam“.

Most je majetkem města Ústí. „V současnosti přes něj nevede žádná komunikace. Město ale v souvislosti s novým územním plánem počítá s jeho využitím,“ uvedla Ivana Solničková z tiskového oddělení ústeckého magistrátu.

Most pochází už z roku 1989. Od té doby se s ním nic nedělo. V plánu bylo využít jej jako součást silnice, která měla propojit část Skorotic s Božtěšicemi. Nabízí se proto otázka, zda objekt nebude dublovat funkci přilehlého objezdu.

Vedoucí magistrátního odboru dopravy Dalibor Dařílek tyto spekulace odmítl. „ Kruháče slouží ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu, kdežto most převede dopravu do přilehlých čtvrtí,“ řekl. Napojení mostu na okolní komunikace však podle něj ještě pár let potrvá.

Po pravé straně Petrovické ulice ve směru ze Strážek zatím roste zelená louka. Jak uvedl Dařílek, v blízké budoucnosti na ní přibude další vilová čtvrť. Až poté se opuštěný most konečně využije.