Náhlý teplotní skok se na návštěvnosti poutí nepochybně podepsal. Shodovali se na tom návštěvníci ve Svádově i v Tisé.

„Lidí je tu kvůli počasí opravdu málo, možná dokonce nejméně za tu dobu, co sem chodím,“ přemýšlel na pouti ve Svádově Ondřej Pilník z Brezí. Na pouť jezdí každý rok, a to už pomalu padesát let.

„Dříve byly poutě lepší, dokud se nikdo nehádal o to, kdo ji bude pořádat a kde,“ řekl Ondřej Pilník a vzpomínal třeba na doby, kdy na pouť přijeli hrát žatečtí vojáci. „To se pak protáhla i na čtyři dny,“ smál se návštěvník pouti. „Jinak se mi tu ale líbí,“ dodal.

A líbila se i mladíkům ze Svádova, kteří si pochvalovali především řetízkový kolotoč, neboli blinkomat, jak jej se smíchem nazývali. „Už jsme byli na čtyřkolkách i střelnici, chodíme sem každý rok,“ shodovali se Roman Kreml a Richard Berounský. Pouť ve Svádově pokračovala i v neděli.

V Tisé pojali pouť jinak. Tradičněji a bez kolotočů. Ani tam ale v deštivém počasí mnoho lidí nedorazilo. Ty, kteří přišli, bavila v kostele sv. Anny například duchovní fraška O neplodnosti svatého Joáchima a Anny, písničková bojovka pro děti, poutní mše svatá, nebo třeba koncert Miloše Boka.

Jednou z návštěvnic poutě byla i Jitka Bažantová z Teplic, kterou zaujala především duchovní fraška.

„Pouť se mi líbí a baví i děti, škoda jen toho počasí,“ litovala Jitka Bažantová.

Návštěvníci díky němu ale měli možnost pořádně si prohlédnout kostel, do kterého se tímto pořádající občanská sdružení snaží vrátit kulturní život. Stejně jako při dalších akcích v rámci Projektu Ostrov – iniciativy za záchranu kostelíků a kaplí.