„Přijdete zase zítra?“ ptá se mě Petra na odchodu. Fotí se evidentně ráda.

Úspěšně už usměvavá Petruška vyšla například z castingu na čokoládu Figaro, nebo oblečení Kenvelo.

„Jedná se ale o zahraniční kampaně, takže u nás k vidění nejsou,“ upřesnila její maminka Marie Jelínková z Velkého Chvojna.

„Už nás chtěli i do televize, dvakrát nás lákali třeba do Přešlapů, ale vzhledem ke vzdálenosti do Prahy jsme nabídku odmítli,“ vysvětlila Marie Jelínková.

Na natáčení reklamy už ostatně jednou byla, původně se nechala do castingové agentury zapsat i s oběma dcerami. Když ale viděla, jak náročné natáčení může být, omezila se na focení. „Je to lepší, než dělat někde celou noc křoví,“ smála se.

Stejně ráda jako focení, vlastně ještě radši ale dělá čtyřletá Petra balet. Velký vzor má ve své starší sestře. „Jednou bych chtěla být velkou baletkou,“ říká trochu nejistě talentovaná dívenka.

Na trénink má ještě čas, baletu se věnuje teprve rok. Focení ještě o půl roku méně, a jak jí to jde.

Výhodu má také ve znalosti angličtiny.

„Pomohlo jí to třeba na castingu na Kenvelo, kde postoupila hned z prvního kola,“ pyšnila se její usměvavá maminka. A když malou modelku dlouhé focení zmáhá? „Slibuju jí zmrzlinu nebo hranolky. Pak se dokáže kousnout a klidně i vyhrát,“ prozradila Marie Jelínková, co na dceru platí.

Ačkoli má Petra našlápnuto na slibnou kariéru, nutit ji rodiče do ničeho nechtějí. „Ať si taky trochu užije dětství. Uvidíme, jak jí to půjde, ale nakonec jí asi necháme ten balet,“ zakončila maminka.