O případu jsme vás informovali již v roce 2009, ČTĚTE ZDE!

Na Mírovém náměstí vzniká past na mamuty. Alespoň ji připomíná díra, která se už rok zvětšuje na rohu budovy České spořitelny. Tomu by teď měl být konec.

„Město se již s Českou spořitelnou domluvilo na nápravě. Opravy by měly začít každým dnem,“ slíbil vedoucí oddělení správy komunikací ústeckého magistrátu Roman Vlček.

Dodal, že chyba byla jak na straně magistrátu, tak na straně spořitelny, takže se oba účastníci o náklady podělí. „Celkové náklady na opravy by měly být dvanáct až patnáct tisíc korun bez daně,“ upřesnil Roman Vlček.

Původně se přitom počítalo s tím, že by se dlažba mohla opravit v rámci reklamace. To ale není možné, protože se propadlina neutvořila při stavbě Paláce Zdar, ani při pokládce dlažby nového náměstí, ale vznikla chybným svodem vody.

Deník na tuto díru upozorňoval už minulý rok v srpnu, kdy mluvčí magistrátu Ivana Solničková řekla, že propadlá dlažba je zařazena do plánu havarijních oprav. Doposud se ale nedělo nic. Bylo ticho po pěšině.

Není se čemu divit, že opravy trvají tak dlouho, když se zainteresovaní nejsou schopni ani dohodnout, komu vlastně pozemek a závady na něm zjištěné patří.

Magistrát původně tvrdil, že pozemek patří společnosti AZ Sanace. Ta ale vlastní pouze chodník mezi Zdarem a spořitelnou, díra už je na pozemku města.

„Nad tím už opravdu zůstává rozum stát,“ divil se Ústečan Filip Kratochvíl. „Kdyby vždycky dělali věci pořádně, nemuselo by se pak všechno hned opravovat,“ dodal.

„Že je celé náměstí šlendrián, mi asi nikdo nevymluví. Teď můžeme jen doufat, že aspoň ty díry opraví dřív, než si tam někdo zlomí nohu,“ pokračoval Ústečan.

Díra na náměstí vadí i dalším, někteří by radši rovnou vyměnili celé náměstí, ne–li celé město.

„Ta díra je opravdu příšerná. Nejde ale jen o tu jednu, takových by mohlo být ve městě brzy víc,“ obává se Ústečan Jan Wanke. A z rukávu hned vysypal několik dalších příkladů. „V ulici V Jirchářích se dělá propadlina kolem kanálu, na Střekovském nábřeží to také nevypadá dobře – mezi jednotlivými kostkami se tam dělají mezery, mezi nimi roste plevel, což tomu jistě také neprospívá,“ řekl Ústečan.

Díry a vyviklané kostky se ale objevují i jinde. Například u dalšího z nových ústeckých paláců – u Jordánu.

Mluvčí ústeckého magistrátu Milan Knotek slíbil, že i ty budou opraveny. Část závad by měla být odstraněna v rámci dokončovacích prací při rekonstrukci Atria a část bude reklamována. „Přesný termín oprav ale neumím sdělit, protože jednání o těchto opravách jsou teprve na začátku,“ dodal mluvčí.