Z hřiště na pódium

Člen souboru Ivan Gujda mladší si festival velice pochvaloval. „Festival je dobrý v tom, že se sejdou Romové ze všech stran. Dříve jsme dělali i fotbalové turnaje, ale poté co se mnoho Romů přestěhovalo do Anglie, už nás není tolik,“ posteskl si Ivan Gujda.

Různobarevný festival by se stejně tak mohl jmenovat Romský, akci si ale pochvalovali i jiní.

Zábava, ne alkohol

„Je to tu super,“ neskrýval nadšení Ústečan Filip Kratochvíl. „Jsem tu prvně, s přáteli, a ani jsem nečekal, že mě to tu tak zaujme. Líbí se mi rozumné ceny, zajímavá hudba a také to, že se ti lidé přišli bavit a ne jen opít,“ pochvaloval si festival Ústečan.

To jistě těší i pořadatele, kteří se festivalem snaží o propagaci romské kultury. „Jde nám ale také o to, abychom se dostali do povědomí a zajistili semknutost,“ řekla Margita Cichá, předsedkyně sdružení Romano Jansica, které festival pořádá.

V novém kabátě

Festival se letos musel spokojit s menším pódiem, protože se z důvodu prací v zahradě trmického zámku přesunul do vedlejšího areálu základní kynologické stanice. Návštěvníkům to ale problémy nedělalo, a alespoň se snažili dávat si pozor na odhazování odpadků.

Účinkující se díky tomu museli opravdu více semknout a diváci si byli i díky tomu zase o něco blíž.